На Харківщині з 11 квітня — "червона" зона

На Харківщині з 11 квітня — "червона" зона

Доповнено
На Харківщині з 11 квітня — "червона" зона
Суспільне Харків

У Харківській області з неділі, 11 квітня, вводяться обмеження "червоної" зони карантину.

Про це за результатами позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 9 квітня повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов.

"Державна комісія вирішила: встановити з 00 години 00 хвилин 11 квітня 2021 року "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Харківської області та застосувати на території Харківської області обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для "червоний" рівня епідемічної небезпеки", — йдеться у повідомленні.

Рішення Державної комісії має розглянути регіональна комісія, за нею — інші громади, в тому числі Харків.

Що відомо

  • З 23 березня на Харківщині перевищений рівень госпіталізацій, один з індикаторів МОЗ, за яким визначають значне поширення COVID. Ще один показник, коефіцієнт виявлення випадків, перетнув межу 6 квітня. Це був перший день, коли Харківщина почала відповідати показникам "червоної" зони карантину.
  • 7 квітня, ще до ймовірного оголошення "червоної" зони, секретар міськради Ігор Терехов заявив, що на території Харкова дещо посилять карантин: до 20:00 працюватимуть заклади харчування, непродовольчі магазини, салони краси, спортивні заклади, заклади культури, в тому числі кінотеатри. Він також сказав, що метро не закриватимуть навіть за "червоної" зони, а громадський транспорт працюватиме, як і раніше.
  • У лабцентрі назвали анонсовані обмеження у Харкові недостатніми. Обмеження у Харкові, де стрімко поширюється COVID, не допоможуть стримати інфекцію, сказала епідеміологиня Тетяна Чумаченко.
  • З оголошенням "червоної" зони жорсткі обмеження мають запровадити по всій території регіону, повідомив 9 квітня заступник голови Харківської ОДА Михайло Черняк.
На початок