Грета Тунберг не приїде на кліматичний саміт ООН. Через що

Грета Тунберг не приїде на кліматичний саміт ООН. Через що

Грета Тунберг не приїде на кліматичний саміт ООН. Через що
AP

Шведська екологічна активістка Грета Тунберг заявила, що не буде присутньою на кліматичній конференції Організації Об'єднаних Націй, яка відбудеться у Глазго (Шотландія) в листопаді 2021 року.

Як пише BBC, 18-річна активістка, яка виступає за протидію глобальному потеплінню та зміні клімату, повідомила, що саміт слід відкласти через пандемію COVID-19. На її думку, уряд Великої Британії, який приймає саміт, має почекати, поки глобальний рівень вакцинації не підвищиться.

Саміт збере разом світових лідерів з метою узгодження плану з боротьби зі зміною клімату. Активістка відвідувала всі великі кліматичні конференції з моменту її першої акції протесту біля будівлі шведського парламенту два з половиною роки тому.

"Це повинно відбуватися правильним чином. Звичайно, найкраще було б вакцинувати всіх якомога швидше, щоб всі могли взяти участь на однакових умовах", — сказала Тунберг.

Засідання ООН вже відкладалося у листопаді 2019 року і воно може бути відкладено знову. Останні два саміти Конференції сторін зібрали понад 20 тисяч учасників. Велика Британія виходила з того, що у Глазго цьогоріч можуть зібратися до 30 тисяч осіб.

Рішення про подальше відтермінування конференції ухвалено не було, однак воно має з'явитися після великодніх свят. Видання зазначає, що рішення Тунберг не їхати на конференцію може стати стати символічним для заходу, адже вона стала символом вимог багатьох молодих людей про те, щоб світові лідери ставилися до проблеми зміни клімату серйозніше.

"Як ви посміли", — сказала вона світовим лідерам на саміті ООН з питань клімату в Нью-Йорку у вересні 2019 року.

Що відомо

  • Шведсько-датська поштова компанія PostNord випустить поштові марки із зображенням екоактивістки Грети Тунберг.
  • У 2019 році американське видання Time назвало 16-річну Грету Тунберг "Людиною року".
  • 11 грудня президент Бразилії Жаїр Болсонару вилаяв юну екоактивістку після появи в її Twitter посту на захист корінного населення Амазонії.
  • Наприкінці минулого року Тунберг вибачилася за свій заклик "поставити до стіни" політиків. За її словами, у шведській мові таке словосполучення не має значення "поставити до стіни, щоб розстріляти".
  • У лютому цього року Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель вибачився за коментарі, якими він поставив під сумнів щирість учасників руху проти змін клімату.
  • У березні шведська екоактивістка заявила, що провела два тижні в ізоляції, оскільки "надзвичайно схоже", що вона перехворіла на коронавірус.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок