Кількість учасників пробного ЗНО на Запоріжжі цьогоріч зменшилася майже вчетверо

Кількість учасників пробного ЗНО на Запоріжжі цьогоріч зменшилася майже вчетверо

Кількість учасників пробного ЗНО на Запоріжжі цьогоріч зменшилася майже вчетверо

10 квітня відбудеться пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Які його проводитимуть цьогоріч та чи можна встигнути подати заявку, в етері “Українського радіо” розповіла заступниця начальника управління, начальниця відділу департаменту освіти й науки Запорізької ОДА Галина Субота.

Про особливості цьогорічного пробного ЗНО

Постановою кабінету міністрів № 230, яка вийшла у березні, до переліку тих заходів, які не заборонено здійснювати під час обмежувальних карантинних заходів належать і ті, що стосуються оцінювання якості освіти.

По області для проходження участі в пробному ЗНО на 10 квітня зареєстровано понад 3000 тисяч учасників. Для порівняння варто сказати, що всього в школах області наразі навчається понад 172 000 тисяч учнів, а 11 клас закінчують близько 9000 тисяч учнів.

У порівнянні з 2020 роком кількість учасників зменшилася, торік учасників було 11 041. Карантин вніс свої корективи у процедуру проведення, однією з головних особливостей є те, що раніше під час пробного ЗНО охочі могли зареєструватися для проходження на одне або кілька тестувань, а у 2021 році існує обмеження: кожен учасник має можливість скласти пробне ЗНО тільки з одного предмету, для того, щоб зменшити навантаження на пункти тестування, згідно з карантинними обмеженнями.

Всього на 10 квітня підготовлені пункти тестування для проведення пробного тестування у 8 населених пунктах. Це в основному великі міста, де кількість випускників є значною і там, де зареєструвалися для пробного тестування найбільше випускників - Запоріжжя, Енергодар, Мелітополь, Бердянськ, Токмак, Пологи, Оріхів.

Організаційні особливості пробного ЗНО

Пробне тестування на території Запорізької області здійснює Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти. Вартість складання пробного тестування - 222 гривні. Ця процедура була платною і в попередні роки.

Реєстрація на ЗНО здійснювалася у січні, і завершилась у січні. На сьогодні додатково долучитися неможливо оскільки пункти тестування сформовані, аудиторії підготовані, і весь необхідний обсяг робіт розроблений відповідно до тієї кількості, яка була зареєстрована.

Для проходження пробного ЗНО обов'язково треба мати запрошення, яке було отримане під час реєстрації, його можна знайти в особистому онлайн-кабінеті. Там же можна побачити в якому пункті тестування будуть чекати на учасника й о котрій треба з’явитися.

Друге, що повинен мати учасник - це документ, що засвідчує особу, паспорт або свідоцтво про народження, і на вибір учасника можна взяти декілька кулькових ручок, прозору пластикову пляшку з водою, антисептик, захисну маску або респіратор.

Тести, які будуть запропоновані учасникам ЗНО, це тести, підготовані Українським центром оцінювання якості освіти. Вони відповідають державним програмам і стандартам, тому будуть схожими на тести основної сесії, але безумовно не ідентичні. Випускники зможуть виконати завдання, оцінити свої можливості й отримати результати відповідно до шкали оцінювання, яка наразі запроваджена в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Що відомо

  • Пробне зовнішнє незалежне оцінювання з усіх навчальних предметів відбудеться 10 квітня 2021 року. В особистих кабінетах учасників розміщено запрошення-перепустки, у яких зазначено адреси пунктів пробного тестування.
  • Міністерство освіти зараховуватиме сертифікати, отримані студентами з міжнародних мовних іспитів з іноземної мови, як державну підсумкову атестацію з іноземної мови.
  • За інформацією Міносвіти, учасники пробного ЗНО-2021 замовили 142 732 тестувань.
  • У Запорізькому Національному університеті провели безплатні пробні тренінги з ЗНО абітурієнти тренувалися складати іспит з Історії України.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди