Влада карибського острова евакуює людей через "неминуче" виверження вулкану

Влада карибського острова евакуює людей через "неминуче" виверження вулкану

Влада карибського острова евакуює людей через "неминуче" виверження вулкану
Вікіпедія

Влада карибського острова Сент-Вінсент оголосила "червоне" попередження і видала наказ про евакуацію після повідомлення сейсмологів про те, що вулкан Суфрієр проявляє ознаки неминучого виверження.

Як пише The Guardian, прем'єр-міністр Ральф Гонсалвес видав наказ 8 квітня після кількох днів підвищеної сейсмічної активності.

Національна організація з надзвичайних ситуацій країни заявила, що існує "істотна перспектива катастрофи", і закликала жителів "бути готовими, навести порядок".

Людей планують евакуювати в інші частини острова, до яких немає дістатися виверження, а також на сусідні острови Гренадіни. На Сент-Вінсент попрямував круїзний лайнер лінії Royal Caribbean, щоб допомогти з евакуацією.

Геолог Річард Робертсон сказав, що виверження Суфрієру може відбутися протягом кількох годин або днів. Станції моніторингу повідомляли про тривалі землетруси, що свідчить про те, що свіжа магма намагалася досягти поверхні й вулкан переходить у "вибухову стадію".

На відео з соцмереж можна побачити стовп диму, що підіймається над вулканом, який є найвищою точкою в острівній країні Сент-Вінсент і Гренадіни.

Суфрієр стає все активнішим з листопада. 5 квітня дослідники з Університету Вест-Індії повідомили, що їх моніторинг виявив "рій невеликих вулканотектонічних землетрусів", величина яких неухильно зростала.

"Землетруси сталися під вершиною вулкана на глибині 6 кілометрів. Найсильніший досяг магнітуди 3,5, яку відчули жителі, що живуть недалеко від вулкана", — йдеться в заяві.

Найбільш руйнівне виверження Суфрієра відбулося у 1902 році. Тоді загинуло 1600 осіб, більшість з яких були корінними жителями карибського острова. Останнє виверження відбулося у квітні 1979 року, але обійшлося без жертв, оскільки місцеве населення було евакуйовано.

Що відомо

  • Кабінет міністрів затвердив угоду про взаємне скасування візових вимог з Сент-Вінсент і Гренадіни. Рішення дозволяє запровадити взаємний безвіз для громадян України й Сент-Вінсент і Ґренадін терміном до 90 днів протягом 180 днів.

Читайте також

В Ісландії сталося виверження вулкану, який "спав" майже 900 років

На Філіппінах після понад двохсот землетрусів прокинувся вулкан

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок