Справа Стерненка: суд розглядає зміну запобіжного заходу. Текстовий онлайн

Справа Стерненка: суд розглядає зміну запобіжного заходу. Текстовий онлайн

Оновлено
Справа Стерненка: суд розглядає зміну запобіжного заходу. Текстовий онлайн Суспільне Одеса

В Одеському апеляційному суді почали розгляд скарги адвокатів екскерівника одеського осереду "Правого сектору" Сергія Стерненка та його соратника Руслана Демчука. Захист вимагає звільнити своїх клієнтів з-під варти та наполягає, що їх відправили до СІЗО незаконно, повідомляє кореспондентка Суспільного.

14:40

Стерненка та Демчука звільнили з-під варти та відправили під цілодобовий домашній арешт. На цьому текстовий онлайн завершено.

13:30

Нардепка Яна Зінкевич приїхала на засідання Одеського апеляційного суду, аби взяти Стерненка та Демчука на поруки. На її думку, суд має пом'якшити запобіжний захід для обох обвинувачених.

Справа Стерненка: суд розглядає зміну запобіжного заходу. Текстовий онлайнСуспільне Одеса

Нардепка Яна Зінкевич приїхала до Одеси, аби взяти Стерненка та Демчука на поруки.

"Очікую від апеляційного суду кращого розуміння ситуації та пом'якшення запобіжного заходу. Може, не на поруки, але принаймні цілодобовий домашній арешт. Це об'єктивніше. Справу розслідували понад 5 років, люди були на свободі, зауважень до них не було. То навіщо зараз такий жорсткий запобіжний захід? Тим більше, що запобіжні заходи Стерненка суперечить один одному: неможливом бути і під заставою, і в СІЗО", - наголосила Зінкевич.

13:18

Судді пішли до нарадчої кімнати.

13:14

Народний депутат Роман Лозинський заявив, що готовий взяти Сергія Стерненка та Руслана Демчука на поруки. Каже, Стерненка підтримують й інші парламентарі. Крім того Лозинський вже брав обвинуваченого на поруки в іншій справі, і там його поведінка задовільна. Нардеп наголосив, що охочих взяти Стеренка на поруки значно більше, аніж наразі в залі. Утім через карантин вони не змогли дістатися Одеси.

13:10

Пряма мова Сергія Стерненка: "Прокуратура не посилається на жодні ризики. Більш того, не каже, чи вони взагалі є". Цю позицію підтримує й його захисник Масі Найєм. Він запевняє, що у вироку Приморського районного суду немає ані обґрунтування, ані доказів провини.

13:00

Прокуратура заперечує слова адвокатів та переконує, що Стерненко, як і Демчук, перебуває в СІЗО абсолютно законно. За даними прокурорки, Сергій Стерненко тричі пропускав засідання. Сам засуджений пояснив пропуски хворобою.

Також прокурка Ганна Коломійчук нагадала, що Стерненко фігурує й в інших кримінальних справах. На думку сторони обвинувачення, це теж характеризує фігуранта справи.

Крім того Коломійчук наголошує, що суддя Попревич призначив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою саме на підставі клопотання прокуратури, яке надійшло "за декілька місяців до цього".

"Додам, судова практика не виключає перебування обвинуваченого під вартою до того, як вирок набув законної сили. Про це свідчать і приклади з європейської практики", - додала прокурорка.

12:28

Стерненко заявив, що повністю погоджується з позицією адвокатів та вважає, що не повинен перебувати в СІЗО. Тому він готовий до альтернативного запобіжного заходу – взяття на поруки. Також засуджений запевнив, що має автівку, а отже зможе відвідувати судові засідання навіть під час локдауну.

Водночас адвокат Ілля Воробйов наполягає, що суддя Віктор Попревич, який оголошував вирок, не мав підстав для обрання такого запобіжного заходу.

"Демчук та Стерненко ніколи не переховувалися та постійно приходили на засідання. Також суддю ніхто не просив про такий запобіжний захід. Клопотання прокуратури такого немає, а тому Попревич сам так вирішив", - запевнив Воробйов. Він також відкидає ймовірність впливу Демчука та Стерненка на свідків.

Справа Стерненка: суд розглядає зміну запобіжного заходу. Текстовий онлайнСуспільне Одеса

Справа Стерненка: суд розглядає зміну запобіжного заходу. Текстовий онлайн

12:22

Захист повідомив, що Стерненко наразі вже має договір оренди квартири в Одесі, який уклали сьогодні, 9 квітня. За словами адвокатів, наявність квартири дозволить Стерненку вчасно приходити на засідання та не пропускати суди. Копію договору оренди долучили до матеріалів справи.

12:16

За словами одного з адвокатів Стерненка Вадима Оксюти, це перший випадок на його практиці, коли людина має одразу два запобіжні заходи: заставу Йдеться про події в Літньому театрі Одеси. Тоді заставу за Стерненка вніс тодішній очільник Одеської ОДА Максим Степанов.та тримання під вартою. Також адвокат наголосив, що заставу в розмірі 600 тисяч гривень досі не повернули.

На думку Оксюти, якщо суд вирішить все ж змінити запобіжний захід, Стерненка можуть взяти на поруки присутні в залі народні депутати. Також на поруки можуть взяти і Руслана Демчука, заявив його захисник Ілля Воробйов.

12:10

Суд оголосив технічну перерву на прохання адвоката Іллі Воробйова.

12:04

За словами Писаренка, процесуальна поведінка Сергія Стерненка "підтверджувала, що обраний запобіжний захід був зайвим". На підтримку засудженого також надійшло 29 заяв, зокрема від народних депутатів, які надали йому позитивну характеристику.

Справа Стерненка: суд розглядає зміну запобіжного заходу. Текстовий онлайнСуспільне Одеса

Андрій Писаренко, адвокат Сергія Стерненка.

У залі судового засідання також присутні народні депутати, зокрема Роман Лозинський та Соломія Бобровська. Писенко наголошує, що за даними соціологічних опитувань репутація Стерненка нібито є вищою, аніж аналогічні показники президента Володимира Зеленського, очільника МВС Арсен Авакова та генпрокурорки Ірини Венедіктової.

"Сергій більш ніж соціалізована людина. Він має власний Youtube-канал, понад 250 тисяч пыдписників, а загальна кількість переглядів сягає 35 мільйонів", - зазначив адвокат.

11:55

Триває виступ адвокатів Сергія Стерненка. Масі Найєм та Андрій Писаренко наполягають, що їхнього клієнта взяли під варту незаконно.

Справа Стерненка: суд розглядає зміну запобіжного заходу. Текстовий онлайнСуспільне Одеса

Мустафа Найєм (ліворуч) пояснює апеляційну скаргу захисту.

11:37

Суддя зачитала апеляційні скарги по суті про скасування запобіжного заходу для Стерненка та Демчука. На думку адвокатів, суддя Попревич виніс "немотивовані рішення", а також не врахував "вкрай позитивні дані" щодо Стерненка. Крім цього, на думку захисту, не було жодних ризиків, аби тримати Стерненка під вартою. Тому адвокати просять скасувати запобіжний захід та звільнити із СІЗО ексочільника одеського осередку "Правого сектору".

11:30

Адвокат Руслана Демчука подав клопотання, аби суд почав вести онлайн-трансляцію засідання. На думку Іллі Воробйова, справа є резонансною, тому чимало людей бажають слідкувати за її розглядом.

Суддя задовольнила клопотання частково: дозволила проводити трансляцію та фіксацію судового засідання, але не погодила онлайн-трасляцію засідання.

11:20

Суддя повернулася з народчої кімнати та задовольнила клопотання адвоткатів. Стеренка та Демчука посадили поряд із захистом.

Справа Стерненка: суд розглядає зміну запобіжного заходу. Текстовий онлайнСуспільне Одеса

Справа Стерненка: суд розглядає зміну запобіжного заходу. Текстовий онлайн

11:09

Адвокати подали письмове клопотання, аби Стерненку та Демчуку дозволили перебувати під час розгляду апеляційної скарги поряд із захисниками. Сторона обвинувачення не заперечувала. Суддя пішла у нарадчу кімнату, аби прийняти рішення.

11:08

Адвокат Стерненка Андрій Писаренко заявив, що наполягає, аби Стерненко та Демчук перебували поряд із захисниками.

11:07

Ані адвокати, ані прокурори, ані обвинувачені не оголошували відвід судді.

Справа Стерненка: суд розглядає зміну запобіжного заходу. Текстовий онлайнСуспільне Одеса

Справа Стерненка: суд розглядає зміну запобіжного заходу. Текстовий онлайн

11:00

Засідання почалося. Справу розглядатиме суддя Альбіна Кадегроб. До зали засідання доставили Сергія Стерненка та Руслана Демчука. Захист Стерненка представляють адвокати Масі Найєм, Вадим Оксюта та Андрій Писаренко. Інтереси Руслана Демчука представляє Ілля Воробйов. Також на засіданні присутня прокурорка Ганна Коломійчук.

Справа Стерненка: суд розглядає зміну запобіжного заходу. Текстовий онлайнСуспільне Одеса

Справа Стерненка: суд розглядає зміну запобіжного заходу. Текстовий онлайн

10:50

Напередодні судового засідання в соціальних мережах Сергія Стерненка оприлюднили повідомлення із закликом не влаштовувати акції під будівлею суду, аби дати владі "один шанс довести, що вона здатна гарантувати незалежний суд, на який не впливає ніхто". На думку соратників Стерненка, рішення щодо зміни запобіжного заходу буде показовим та продемонструє наміри суду перед апеляцією 16 квітня.

10:40

Наприкінці лютого суддя Приморського районного суду Віктор Попревич виніс обвинувальний вирок Сергію Стерненку та Руслану Демчуку в справі про викрадення колишнього депутата Комінтернівської районної ради Сергія Щербича у 2015 році. Кожен з них отримав 7 років та 3 місяці тюрми. Захист Стерненка подав апеляційні скарги – як на вирок, так і запобіжний захід у вигляді тримання його під вартою поки триває процес оскарження.

29 березня кримінальна справа надійшла до Одеського апеляційного суду, після чого була визначена колегія, яка розглядатиме скарги адвокатів. Головуючою суддею стала Альбіна Кадегроб, іншими учасниками – Руслан Котелевський та Вадим Прібилов.

Читайте також: Вирок Стерненку. Що відомо про суддів, які розглядатимуть апеляцію захисту

Нагадаємо, справу, за якою засудили Стерненка, суд розглядав упродовж майже п'яти років. Йому інкримінували викрадення й катування тодішнього депутата однієї з районних рад Одещини Сергія Щербича, який керував одеським відділенням партії "Родіна". Також у цій справі ексочільнику одеського "Правого сектору" закидали незаконне зберігання зброї.

За версією слідства, напередодні отримання Щербичем мандату депутата райради в 2015 році, його викликали на зустріч, а звідти відвезли у невідомому напрямку з мішком на голові, били й вимагали відмовитися від депутатства. Слідчі вважають, що одним з чоловіків у масках, які напали на Щербича, був Стерненко. Те саме заявив у суді і сам Щербич. Стерненко на це відповідав, що справа є сфабрикованою та побудованою "виключно на заяві Щербича". Щодо зберігання зброї Стерненко заявляв, що добровільно видав поліції пневматичний пістолет, колекційний ніж та шумовий пістолет, який начебто визнали вогнепальною зброєю.

Екслідер одеського "Правого сектору" пов'язував цю справу з міським головою Одеси Геннадієм Трухановим, оскільки потерпілий Щербич є членом партії мера "Довіряй ділам" та, за словами Стерненка, другом одеського очільника.

Також нагадаємо, 23 лютого Приморський районний суд Одеси ув'язнив на 7 років та 3 місяці ексочільника одеського осередку "Правого сектору" Сергія Стерненка та його соратника Руслана Демчука. Крім того суд вирішив конфіскувати половину майна, яке належить засудженим.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди