"Якщо позови Шевченка пройдуть усі інстанції, це може вплинути на результат виборів" — ОПОРА

"Якщо позови Шевченка пройдуть усі інстанції, це може вплинути на результат виборів" — ОПОРА

"Якщо позови Шевченка пройдуть усі інстанції, це може вплинути на результат виборів" — ОПОРА
fbc.ua

Івано-Франківський окружний адміністративний суд визнав незаконними перерахунки на чотирьох виборчих дільницях під час виборів нардепа на 87-му округу. Окрім того, незаконною суд визнав і перерву у засіданні ОВК, яка тривала понад 6 годин, пише Суспільне Карпати.

Про це на онлайн-брифінгу ОПОРИ щодо процесу встановлення результатів виборів до ВРУ повідомив представник партії "За майбутнє" Микола Палійчук. Загалом, за його словами, в Івано-Франківському окружному адміністративному суді розглядають понад 20 справ за позовом Шевченка.

"Рішення ЦВК щодо очікування до закінчення судів – воно для нас обнадійливе. Є суди, які ми виграли. Вони будуть оскаржуватися апеляцією у Львові. Є ті суди, що нас не повністю задовольняють – ми будемо оскаржувати. Тому ситуація затягнеться, напевно, до 12-го квітня, може і дальше, поки в апеляції не розглянуть усі рішення", – розповів Микола Палійчук.

Щодо дільниці у місті Яремче, то 7-го квітня суд повністю задовольнив позов Олександра Шевченка. Судді визнали протиправною та скасували постанову окружної виборчої комісії про визнання виборів там недійсними.

Читайте також: Чи переміг Вірастюк на довиборах в Раду. Відповідає ЦВК

Як розповіла Суспільному Карпати старша радниця з правових питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба, якщо це рішення суду пройде апеляційну інстанцію і залишиться у силі, а ОВК його виконає, то це призведе до змін у кінцевому протоколі. Тоді це, ймовірно, вплине на результати виборів.

"Взагалі сама по собі така підстава, як, наприклад, непідписаний витяг чи немає печатки – це все такий надмірний формалізм. І це дійсно може бути скасовано в судовому порядку. За законом, то після набуття сили цього судового рішення, ОВК мала би зібратися і скласти протокол про підрахунок голосів на дільниці, і внести відповідні зміни до підсумкового протоколу. Оскільки на багатьох цих дільницях, які визнані недійсними, переможцем є Олександр Шевченко, можливо, це і може призвести навіть до зміни переможця", – каже Ольга Коцюруба.

Суспільне Карпати намагається отримати коментар у голови окружної виборчої комісії Андрія Лозинського, аби дізнатися його думку щодо рішення суду.

До слова, кандидати у нардепи по округу 87 на Івано-Франківщині Василь Вірастюк та Олександр Шевченко на онлайн-брифінгах ОПОРИ щодо процесу встановлення результатів виборів до ВРУ розповіли свої версії подій, які відбувалися під час перерахунку голосів в окружній виборчій комісії.

Що відомо

  • ОВК оголосила офіційні результати довиборів на округу № 87 на Івано-Франківщині. На проміжних виборах у Верховну Раду переміг кандидат в депутати від партії "Слуга народу" Василь Вірастюк. За нього проголосували 15 076 виборців.
  • На п'яти дільницях вибори визнали недійсними — № 260025 у Маняві, № 260028 села Монастирчани, ДВК 261030 у Микуличині, № 261027 у Яремчі. До списку додалася ДВК № 260515 у селі Парище. На шести дільницях виявлено розбіжність у голосах за кандидата Олександра Шевченка. Загалом 20 дільничних виборчих комісій ОВК відправила на перерахунок. В ОПОРІ вважають, що ОВК не надала "переконливих доказів про порушення з боку членів ДВК, які б свідчили про фальсифікацію ними результатів голосування. Натомість члени ДВК озвучували припущення про порушення цілісності пакування виборчої документації з їхніх дільниць, яке могло відбутися вже після передачі бюлетенів до ОВК".
  • Івано-Франківський окружний суд визнав незаконним рішення про перерахунок бюлетенів ДВК № 260028 у селі Монастирчани. Згодом суд визнав незаконним рішення ОВК про перерахунок бюлетенів ще на одній дільниці — ДВК 260012 у селі Горохолин Ліс.
На початок