Вакцини COVAX доставили вже до понад 100 країн світу

Вакцини COVAX доставили вже до понад 100 країн світу

Вакцини COVAX доставили вже до понад 100 країн світу
AP

По механізму COVAX доставили вже понад 38 мільйонів доз антикоронавірусних вакцин до понад 100 країн світу.

Як зазначили у Всесвітній організації охорони здоров'я, вакцини були доставлені на шість континентів через шість тижнів від початку поставок.

“Понад сто країн отримали рятівні вакцини проти COVID-19 від COVAX”, — йдеться у повідомленні.

Проєкт COVAXCOVAX — це глобальна ініціатива, яка має на меті пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити їхню доставку до країн із низьким та середнім доходом. Роботу COVAX координують Глобальний альянс з вакцин та імунізації (GAVI), ВООЗ та Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (CEPI), а ЮНІСЕФ взаємодіє з виробниками та партнерами щодо закупівель вакцин COVID-19, а також щодо їхнього перевезення, логістики та зберігання. надає допомогу, зокрема, країнам з низьким рівнем доходу, дозволяючи їм, в першу чергу, робити щеплення медичним працівникам та іншим особам із груп ризику, навіть якщо місцевим урядам не вдалося забезпечити постачання вакцини від виробників.

Вказується, що на сьогодні було доставлено вже понад 38 мільйонів доз вакцин від виробників AstraZeneca, Pfizer-BioNTech та Інституту сироватки крові в Індії (SII).

Нагадаємо, 1 квітня стало відомо, що Україна підписала контракт на постачання 10 мільйонів вакцин Pfizer проти COVID-19 по механізму COVAX. Очікується, що їх доставлять протягом року.

Що відомо

  • 25 березня в Україну відправили першу партію вакцин виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
  • Україна підписала контракт на постачання 1,8 мільйона доз вакцини проти коронавірусу виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
  • CoronaVac – вакцина, яку створює спільно одна з найбільших фармацевтичних компаній Китаю Sinovac, біомедицинський дослідницький інститут Бутантан у Бразилії та індонезійська компанія Biofarma.
  • 18 березня президент Володимир Зеленський заявив, що індійська вакцина Covishield (AstraZeneca) безпечна, а тому немає підстав знижувати темпи вакцинації в Україні.
На початок