Двох олімпійських чемпіонів з Росії дискваліфікували на 4 роки через допінг

Двох олімпійських чемпіонів з Росії дискваліфікували на 4 роки через допінг

Двох олімпійських чемпіонів з Росії дискваліфікували на 4 роки через допінг AP

Крім цього, їх результати за останні 8 років анульовані.

Двох олімпійських чемпіонів з легкої атлетики - росіян Наталю Антюх та Андрєя Сільнова - дискваліфікували за порушення антидопінгових правил.

Рішення про покарання колишніх російських спортсменів ухвалив Спортивний арбітражний суд Лозанни. Термін дискваліфікації складатиме 4 роки і вступає у силу з 7 квітня.

Крім дискваліфікації, CAS ухвалив рішення про додаткове покарання ексспортсменів. Зазначається, що всі результати та медалі, які здобули Антюх з 30 червня 2013 року та Сільнов з 8 липня 2013-го - анулюються.

Антюх та Сільнов закінчили кар'єру спортсменів. Сільнов у 2016 році претендував на посаду очільника федерації легкої атлетики Росії, але програв вибори. А в грудні 2019-го покинув посаду віце-президента організації через підозру у вживанні допінгу.

Відсторонені олімпійські чемпіони з Росії: хто вони

  • Наталя Антюх - триразова призерка Олімпіад. В 2004 році вона здобула "срібло" в естафеті 4х400 метри, а також "бронзу" у забігу на 400 метрів. В 2012 році вона стала олімпійською чемпіонкою, здобувши перемогу в естафеті 4х400 м.
  • В 2013 році Антюх стала чемпіонкою світу в естафеті 4х400 метри. Проте цей результат та медаль, яку здобула спортсменка, згідно рішення CAS, були анульовані.
  • Андрєй Сільнов - чемпіон Олімпійських Ігор-2008 у стрибках у висоту. У Пекіні російський стрибун переміг із результатом 2.36 метри.

Які ще рішення ухвалив CAS відносно російських спортсменів?

Крім двох олімпійських чемпіонів, Спортивний арбітражний суд ухвалив рішення по 10 справам, пов'язаним із допінгом російських спортсменів. Відносно двох із них - Єлєни Соболєвої та Оксани Кондратьєвої - було ухвалено рішення щодо тривалої дискваліфікації.

  • Призерку зимового чемпіонату світу-2006 у забігу на 800 метрів Соболєву дискваліфікували на 8 років, анулювавши її результати з 1 травня 2011-го по 15 грудня 2016-го.
  • Кондратьєву, яка виступала за Росію у дисципліні метання молоту, дискваліфікували на 4 роки. Її результати з 2 липня 2013-го також анульовані.

Що відомо

  • Росію дискваліфікували на дві Олімпіади (2020 та 2022) через допінг-скандал. Російські спортсмени можуть виступати тільки у нейтральному статусі.
  • Крім спортсменів, російські чиновники не мають права відвідувати Олімпіади та чемпіонати світу. Також Росії заборонено приймати та подавати заявки на проведення турнірів.
  • Термін дискваліфікації Росії: 17 грудня 2020 року - 16 грудня 2022 року
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу