У США мери міст вирішили платити художникам за житло та їжу, щоб ті не шукали додаткову роботу

У США мери міст вирішили платити художникам за житло та їжу, щоб ті не шукали додаткову роботу

У США мери міст вирішили платити художникам за житло та їжу, щоб ті не шукали додаткову роботу АР

41 місто у США приєдналося до ініціативи "Мери за гарантований дохід" в рамках якого місцева влада вирішила забезпечувати художникам стабільний дохід, щоб тим не доводилося шукати додаткові заробітки. Суми виплат, умови та тривалість підтримки кожне місто визначає окремо.

"Ми знали, що ця криза в охороні здоров'я вплине на художників. Якщо ми допоможемо мистецтву відновитись, мистецтво допоможе відновити Сан-Франциско", — зазначив , мер Сан-Франциско Лондон Брід, передає The New York Times.

Згідно з планом мерії міста, виплати, затверджені комісією з мистецтв забезпечать гарантований щомісячний дохід у розмірі 1000 доларів протягом шести місяців 130 художникам. Заявки на участь у програмі вже подали 1800 людей. Фонди, які фінансують програми розраховують, що щомісячні виплати допоможуть художникам дозволити собі їжу та оренду без необхідності шукати додаткові заробітки.

Подібний експеримент розпочався у місті Сент-Пол, штат Міннесота. Там некомерційна організація працює з містом, щоб щомісяця виплачувати по 500 доларів 25 місцевим художникам протягом наступних 18 місяців. Організація, що керує ініціативою "Плацдарм для мистецтв" за підтримки двох фондів, заявила, що сподівається, що успішна програма може "змінити національний дискурс". Програму у Сент-Полі фінансують Фонди Мак-Найт та Буша.

В інших містах, таких як Окленд, Каліфорнія та Атланта, чиї лідери входять до коаліції "Мерів за гарантованих дохід" наразі створюються й інші аналогічні програми для підтримки представників різних професій або будуть спрямовані на освіти для дітей із малозабезпечених сімей. Коаліція заявляє, що надання такого доходу покращить расову та гендерну рівність.

Що відомо

  • Франківському художнику Володимиру Будаю провели операцію для збереження зору. Гроші на операцію збирали на благодійному аукціоні з продажу його картини, але медики вирішили прооперувати чоловіка безкоштовно, а на благодійні кошти придбати окуляри та фарби для митця.

Читайте також

Ринок цифрового мистецтва: як він працює і чи зможуть на ньому розбагатіти українські художники

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше