На чемпіонаті світу-2022 можуть використати систему автоматичного визначення офсайду. Як вона працює

На чемпіонаті світу-2022 можуть використати систему автоматичного визначення офсайду. Як вона працює

На чемпіонаті світу-2022 можуть використати систему автоматичного визначення офсайду. Як вона працює AP

Очікується, що вона значно скоротить час на використання VAR.

Чемпіонат світу з футболу, який відбудеться у 2022 році, може стати першим міжнародним турніром, на якому буде використовуватися система автоматичного визначення офсайду.

В березні Міжнародна рада футбольних асоціацій, яка займається розробкою футбольних правил, повідомила, що вивчає можливості покращення правила офсайду. Однією із причин цього є використання системи відеоповторів - VAR дуже часто використовують для перевірки рішення, а сама процедура може іноді тривати біля 5 хвилин.

Читайте також: "Вплив COVID-19". Як УЄФА пояснила відсутність VAR у відборі до чемпіонату світу-2022

Крім того, система відеоповторів потрапила під критику через механізм визначення офсайду. Арбітри VAR визначають положення поза грою за допомогою спеціальних ліній, що часто призводило до низки суперечливих рішень.

Вирішити проблему з використанням VAR у ФІФА можуть за допомогою використання системи автоматичного визначення офсайду. Про її можливе використання повідомив колишній тренер "Арсенала" Арсен Венгер.

Французький фахівець з 2019 року займає посаду очільника відділа розвитку ФІФА, який працює у напрямку поширення футболу по всьому світу. Венгер розповів, як працюватиме система та коли її планують впроваджувати.

  • Навіщо хочуть ввести нову технологію

"Поки що у нас є ситуації, коли гравці обох команд перебувають на одній лінії, і побачити, чи вони в офсайді або ж ні - неможливо. В середньому нам потрібно почекати десь 70 секунд, іноді - трохи довше, коли ситуація є досить складною", - цитує слова Венгера Sky Sports.

  • Як працює технологія та коли її планують ввести

"Система автоматичного визначення офсайду, думаю, буде готова до 2022 року. Під автоматичністю розуміється те, що вона напряму передаватиме сигнал лайнсмену. Арбітр згодом зможе подивитися на годинник, що буде у нього на руці. А колір на годиннику йому підскаже, чи був офсайд у епізоді, або ж ні".

  • У чому різниця технології від того, як працює VAR

"Напівавтоматична система визначення офсайду передає сигнал VAR, а вже потім - лайнсмену. Я усіма руками за те, щоб офсайди визначалися автоматично, а сигнал надходив напряму лайнсменам".

Що відомо

  • Під час клубного чемпіонату світу-2019 ФІФА випробувала напівавтоматичну систему визначення офсайду.
  • На матчах чемпіонату світу-2018 уперше була використана система відеоповторів.
  • Крім VAR, арбітри зустрічі мають підтримку системи фіксації голу, яка визначає, чи перетнув м'яч повністю лінію воріт.
  • В березні розпочалася європейська кваліфікація на чемпіонат світу-2022. Збірна України зіграла три матчі внічию - проти Франції, Фінляндії та Казахстану.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу