У Маріуполі працює "Університет третього віку"

У Маріуполі працює "Університет третього віку"

У Маріуполі працює "Університет третього віку" Фото: pixabay

У Центральному районі Маріуполя для людей похилого віку працює “Університет третього віку”, якому цьогоріч виповнюється 10 років. Там три факультети, де людей вчать сплачувати за комунальні послуги, спілкуватися у соцмережах та лікуватися у домашніх умовах.

Як розповіла Суспільному пенсіонеркаТетяна Мусіївна, прийшла до університету, щоб навчитися користуватися комп’ютером та інтернетом. Покращує свої навички четвертий рік.

"Для нас це величезна допомога. Тому що за допомогою комп'ютера ми можемо пізнавати світ. Ми можемо подорожувати, ми можемо спілкуватися зі своїми друзями. Адже не секрет, що пенсіонери переважно самотні",- каже слухачка університету Тетяна Самодєлко.

За словами викладачки факультету "Комп’ютерна грамотність" Лілії Барвинської, теорію слухають на лекції, далі нові знання відпрацьовують на практиці. Слухачі вчаться сплачувати за комунальні послуги та спілкуватися у соцмережах.

"Одна з основних проблем, яка зустрічається найчастіше у наших клієнтів -це почуття страху. Найголовніший страх - що-небудь зламати. Саме з цієї причини ми займаємося дуже ретельно. У кожній програмі ми переглядаємо всі функції, щоб страх поступово зникав. Він дійсно зникає коли починається практика", - говорить Лілія Барвинська.

Також в "Університеті третього віку" працює факультети "Всебічного розвитку" та "Основи медицини та здорового способу життя".

Слухачка університету Оксани Косова розповіла Суспільному, що у неї з народження дитячий церебральний параліч.

Додає, що у закладі навчилася слідкувати за своїм здоров’ям.

"Приходжу для свого фізичного розвитку, для комфортного спілкування з людьми, морально отримую задоволення. Для свого здоров'я більшу частину", - розповідає Оксана.

Наразі заклад відвідує семеро людей з інвалідністю та пенсійного віку. Безкоштовні заняття проходять два рази на тиждень.

"Приділяємо увагу, саме порушенню обміну речовин в цьому віці. Це цукровий діабет, підвищена вага – група ризику. Також ми приділяємо багато уваги ковіду. І лікування, і його симптоматика. І ускладненням, щоб вони теж орієнтувалися. Що робити в перші хвилини, коли людина відчуває дискомфорт в організмі", - зазначила викладачка факультету "Основи медицини та здорового способу життя" Ольга Черепеніна.

Працює «Університет третього віку» на базі територіального центру соціального обслуговування у Центральному районі Маріуполя. За 10 років існування закладу нові знання отримали понад тисяча осіб.

"Ця послуга створена для того, щоб активізувати людей, спрямувати їх на прекрасне відношення в майбутньому зі своїми близькими людьми. Щоб вони розвивалися. Не зачинялися в 4-х стінах, не сиділи просто на лавицях, а приходили сюди до нас і займалися спілкуванням і своїм розвитком", - каже директорка територіального центру соціального обслуговування Ганна Камаралі.

За словами Ганни Камаралі, подібні університети для людей похилого віку працюють і в інших районах міста.

Що відомо

  • Університет третього віку створено в ДонДУУ в 2015 році за проєктом реалізації проєкту Темпус "Центр освіти третього віку".  Діяльність Університету спрямована на начання осіб віком понад 55 років з актуальних для них дисциплін.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди