Суд повернув Рівне до зонування території 2008-го року. Що це означає для міста

Суд повернув Рівне до зонування території 2008-го року. Що це означає для міста

Ексклюзивно
Суд повернув Рівне до зонування території 2008-го року. Що це означає для міста

Рівненський окружний адміністративний суд вирішив визнати протиправним та нечинним рішення Рівненської міської ради від 22 грудня 2011 року "Про затвердження Плану зонування території міста в новій редакції". Суд прийняв таке рішення у березні, відомо про нього стало 7 квітня під час брифінгу, влаштованому мерією.

Позивачем у цій справі виступила власниця земельної ділянки з цільовим призначенням "для ведення особистого селянського господарства", що у той же час належить до рекреаційної зони Р2. Наслідки такого судового рішення для міста у етері "Сьогодні.Головне" на Суспільному пояснив архітектор та депутат Рівнеради Дмитро Котляров.

Передісторія

22 грудня 2011 року на сесії депутати Рівнеради затвердили План зонування території міста Рівного в новій редакції. 10 березня 2021 року Рівненський окружний адмінсуд ухвалив визнати це рішення протиправним та нечинним. Цьому передував судовий позов.

Як йдеться в резулятивній частині рішення суду, у позивача на праві власності наявна земельна ділянка з цільовим призначенням "для ведення особистого селянського господарства", що в той самий час належить до рекреаційної зони Р2. А переважними видами використання такої зони є: лісопарки, спортивні майданчики, стадіони, спортивні заклади, бігові доріжки, велосипедні доріжки, лижні траси.

Отже, як зазначає позивачка, використовувати земельну ділянку за цільовим призначенням вона не має права. Тому, на думку рівнянки, спірне рішення прийняте без дотримання з боку відповідача, тобто міста, вимог щодо порядку розроблення плану зонування, зокрема, без урахування приватних інтересів власників земельних ділянок і без надання їх згоди на зміну цільового використання.

Що означає рішення суду для міста

На думку Дмитра Котлярова, рішення Рівнеради суд скасував на підставі "дуже дивних і формальних причин".

Суд "відкотив" Рівне до зонінгу 2008-го року. Що це означає для містаДмитро Котляров, Суспільне Рівне

"Дане рішення "відкочує" нашу містобудівну документацію до зонінгу, який був прийнятий в плані коригування генплану за 2008-й рік. В принципі, зміни між коригуванням 2011-го і 2008-го року незначні, тому прийняли рішення виконати рішення суду", – каже депутат та архітектор Дмитро Котляров.

Що таке план зонування

План зонування – це документ, згідно з яким видаються містобудівні умови і обмеження. Тобто власник чи орендар ділянки перед початком якихось робіт звертається за дозволами і саме на основі плану зонування йому видають і дозволи, і встановлюють певні обмеження. Це стосується як невеликих об'єктів будівництва чи реконструкції, так і висоток.

Чому надали розголосу тільки зараз

Суд ухвалив рішення 10-го березня. Дмитро Котляров пояснив, що після того, як рішення суду дослідили спеціалісти, влада вирішила донести цю інформацію до громади.

"Прийняли рішення, що ми не будемо подавати апеляцію, що нам підходить план зонування 2008-го року. Вийшли і публічно заявили, щоб не було навколо цього ніяких інсинуацій, роздувань мильних бульбашок чи теорій змови", – пояснює Дмитро Котляров.

Що робитиме місто

7 квітня під час брифінгу заяву з цього приводу зробив також профільний заступник міського голови Рівного Олег Піщанський.

"Є відповідна містобудівна документація. Погоджена і затверджена. Є прийняте рішення про уточнення зонінгу. Є план дій, проводиться робота. Дуже швидко матимемо уточнену версію зонування", – каже посадовець.

Архітектор Дмитро Котляров пояснює: місто має план зонування за 2008-й рік, але тоді було інше законодавство і тепер до того документу потрібно внести нові уточнення.

"Нам потрібно визначити зони, точно прописати, у яких можна будувати житло, в яких не можна. Треба чітко вписати не поверхи, а в метрах висоту будівлі. І нам треба чітко прописати у всіх зонах, який відсоток забудови", – каже депутат Рівнеради.

Позиція сторони позивачки

Інтереси позивачки у суді представляла адвокатка Катерина Луцик. Суспільне звернулось до неї за роз'ясненням.

"До мене прийшла клієнтка, сказала про те, що у неї така правова проблема. З глибокого аналізу цієї правової проблеми було зроблено висновок, що орган місцевого самоврядування порушив норми права. Суд підтримав позицію позивача про те, що орган місцевого самоврядування порушив норми права. А про те, що потрібно їй для життя, чи потрібно воно їй, чи не потрібно, який предметний наслідок у неї особисто – то треба у неї запитати", – розповіла адвокатка телефоном.

Контактів позивачки Суспільному знайти не вдалось. Редакція готова озвучити її позицію, якщо вона виявить таке бажання та вийде на зв'язок.

Що рішення суду дає позивачці

План зонування нормує отримання містобудівних умов і обмежень. Водночас він ніяк не впливає на зміну цільового використання земельної ділянки. У випадку з позивачкою ділянка визначення для ведення сільського господарства, тобто забудова там взагалі не передбачена.

"Що цій людині заважало садити картоплю, грубо кажучи, до того... Я не знаю, в чому мотив цього рішення. Для мене це сигнал того, що, виходячи з якихось технічних питань або, маючи наснагу, будь-хто може зайти в суд і визнавати містопланувальні документи... (нечинними, - ред)", – вважає Дмитро Котляров.

Депутат зазначив, що не зміг з'ясувати, про яку саме ділянку у цьому випадку йдеться.

Післяслово

Про оновлення генплану Рівного наразі не йдеться. Архітектор Дмитро Котляров каже, що, найімовірніше, генплан, прийнятий у 2005-му і відкорегований у 2008-му році, стане для Рівного останнім.

"Зараз, згідно з новим законом №2280, з 1-го липня вводиться поняття "комплексна схема розвитку території громади". Вона, по суті, заміняє генплан. А оскільки тергромада розширилась, до нас доєднався Квасилів, то тепер ми будемо розробляти цю комплексну схему і вона буде основою, де будуть визначені всі лінії і обмеження"

Архітектор уточнив, що розробка цього документу буде не раніше 2022-23 років.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди