Заарештовано підозрюваного в крадіжці картин ван Гога із зачинених на карантин музеїв

Заарештовано підозрюваного в крадіжці картин ван Гога із зачинених на карантин музеїв

Заарештовано підозрюваного в крадіжці картин ван Гога із зачинених на карантин музеїв

Голландська поліція заявила, що заарештувала 58-річного чоловіка за підозрою в крадіжці картин з двох музеїв у Нідерландах. Це пейзаж Вінсента ван Гога "Весняний сад" (1884 рік) і сцена Франса Гальса "Два юнаки, що сміються, із пивним глечиком" (бл. 1627 року). Вони були викрадені минулої весни в перші дні карантину, коли музеї були закриті для відвідувачів.

Підозрюваного затримали у його будинку в місті Баарн в Нідерландах. Але самі картини не знайшли.

Перший злочин був скоєний близько 3:15 ранку 30 березня. Зловмисник приїхав до музею Зінгера Ларена, кувалдою пробив двері з надміцного скла, викрав полотно ван Гога і зник на мотоциклі. Пограбування зафіксували камери спостереження, і в кінці квітня його показали в кримінальній хроніці.

Кількома місяцями пізніше, у червні, артдетектив Артур Бранд дізнався, що в злочинному світі циркулює фотодоказ. На знімку відкрита перша шпальта газети New York Times, картина ван Гога і біографія сумнозвісного викрадача творів мистецтва Октава Дурхама під назвою Meesterdief ("Майстер-злодій"). Дурхам потрапив до в'язниці за крадіжку двох інших картин ван Гога. І те, що його книга виявилася на фотографії, зміцнило переконання слідчих в тому, що злодій з музею Зінгер Ларена був наслідувачем.

Заарештовано підозрюваного в крадіжці картин Ван Гога з закритого на карантин музею

Картину ван Гога музею Зінгера Ларена позичив музей Гронінгера для тимчасової виставки. Вона була єдиною картиною художника в їх колекції. Хоча сама картина не знайдена, "кожен день ми сподіваємося отримати хороші новини, щоб відвідувачі музею Гронінгера могли знову насолоджуватися цим чудовим витвором мистецтва", – каже Еверт ван Ос, керівний директор музею Зінгера Ларена.

Друге пограбування, під час якого зникла картина Франса Гальса вартістю $17 млн, відбулося в невеликому музеї Хофье ван Мевроу ван Аерден поблизу Утрехта. Воно також було скоєне вночі. Злодії викрали картину 27 серпня 2020 року біля 3:30 ранку, зламавши задні двері.

Заарештовано підозрюваного в крадіжці картин Ван Гога з закритого на карантин музею

Франс Гальса, "Два юнаки, що сміються, із пивним глечиком"

Ця картина дуже популярна у злодіїв: її викрадали двічі, у 1988 і 2011 роках. Поліція сподівається, що її повернуть і цього разу.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше