На Чернігівщині вирішується питання з 9-ма громадами: в облдержадміністрації тривають консультації

На Чернігівщині вирішується питання з 9-ма громадами: в облдержадміністрації тривають консультації

На Чернігівщині вирішується питання з 9-ма громадами: в облдержадміністрації тривають консультації оригінал

Консультації з об’єднаними громадами тривають в облдержадміністрації. За останній тиждень до Чернігова приїхало більше 20-ти громад повідомив Суспільному заступник голови облдержадміністрації, Андрій Подорван. Нині, каже він, вирішується питання з 9-тьома громадами, їх каже, або треба підсилити, або розглянути інший варіант створення.

На консультації до облдержадміністрації голова Талалаївської ОТГ Юрій Велично привіз 94 підписи селян із Березівки та Юрківців. Каже, їх жителі не хочуть приєднуватися до Срібнянської ОТГ, як це вказано в перспективному плані.

«У нас зараз є проблема, виявилась при формуванні Талалаївської ОТГ. Громадські слухання пройшли у селі Березівка і у Березівської сільської ради і Юрківецької сільської ради - їм присуджують Срібне, і у них є бажання перейти до Срібнянської ОТГ. Але люди, більшість людей проти цього, вони хочуть залишитися у громаді Талалаївській. І ми зараз це питання вирішуємо», - каже Юрій Величко.

Бахмач – єдиний райцентр на Чернігівщині, який досі добровільно не об’єднався в ОТГ. Міський голова Павло Шимко каже – нині згодні об’єднатися із Дмитрівською ОТГ, раніше такої потреби не було.

«Ми повністю входимо нормально в процес створення громад, ми розглядали сьогодні тільки в межах існуючого перспективного плану. Але. Прозвучала думка, як резервний варіант ми погоджуємось на створення спільної громади з Дмитрівською, як великою Бахмацькою громадою. Але це, як варіант, коли не буде підтверджено математично розрахунковим шляхом спроможність Дмитрівської громади. Села не хочуть іти під Парафіївську громаду - не хочуть Красилівка, Стрільники, Піски. Не хочуть штучно іти під Плисківську громаду».

Зі слів заступника голови облдержадміністрації Андрія Подорвана, проблеми виникли в 9-ти громадах. Це вже створені Новобасанська, Бобровицька, Городнянська, Вихвостівська, Тупичивська, Талалаївська, Плисківська та ще не існуючі Крутівська і Бахмацька.

«Немає питань до 45-ти громад, по 8-9 громадам є пропозиції Мінрегіону, що ці громади треба, або підсилити, або розглянути інший варіант створення спроможної громади. Саме з цих 8-9 громад і тривають наразі консультації, тобто це дуже невелика частина, але тим не менше ми слухаємо аргументи делегації громади, які прижають і намагаємось знайти той оптимальний варіант об’єднання, який врахував і принцип добровільності і одночасно чітко зберіг критерії спроможності».

Консультації почались після того, як 24 січня уряд змінив методику формування спроможних територіальних громад, сказав регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України Микола Силенко.

«Пропонується більш цікавий, більш точний підхід до класифікації громади. Громади поділятимуться на громади з низьким рівнем спроможності, середнім і високим. Відповідно ці рівні спроможності будуть визначатися на основі 5-ти критеріїв. Це кількість населення, кількість дітей шкільного віку, площа територій, індекс податкової спроможності та частка місцевих податків і зборів у власних доходах громади».

«Якщо Громада має чисельність менше 3-х тисяч жителів, має менше 300 учнів, має площу території меншу 200 квадратів, низьку податкоспроможність і рівень власних доходів, то відповідно громада потрапляє у показник з низьким рівнем спроможності і по ній уже теоретично можуть бути питання».

Також, каже Микола Силенко, за новою методикою громади під час об’єднання можуть більше не орієнтуватися на межі діючих районів.

«Добра новина для невеликих громад у тому, що в методиці визначено, що перспективний план області допускає можливість існування 10% громад з низьким рівнем спроможності. Отут уже питання, хто потрапить в цей відсоток, яким чином будуть ці обрахунки, тому що показники якраз спроможності будуть враховуватись обласними державними адміністраціями при формуванні спроможних громад».

Перспективний план об’єднання громад має затвердити Кабінет Міністрів України. Микола Силенко каже, до осені всі громади мають сформуватися, аби провести вибори

.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди