Нідерланди готові проводити матчі Євро-2020 з глядачами. Україна там зіграє перший поєдинок

Нідерланди готові проводити матчі Євро-2020 з глядачами. Україна там зіграє перший поєдинок

Нідерланди готові проводити матчі Євро-2020 з глядачами. Україна там зіграє перший поєдинок AP

Проте ситуація може змінитися.

Влада Нідерландів у співпраці із Королевським футбольним союзом Нідерландів повідомила, що готова прийняти поєдинки Євро-2020 з глядачами на трибунах.

Згідно планів влади Нідерландів, матчі чемпіонату Європи з футболу зможуть відвідати як мінімум 12 тисяч глядачів (менше 25% від місткості "Амстердам-Арени"). Ця кількість є погодженою на рівні державної та місцевої влад.

Читайте також: Румунія проведе матчі Євро-2020 частково з глядачами - збірна України зіграє там мінімум двічі

Саме на "Амстердам-Арені" відбудеться перший поєдинок збірної України на чемпіонаті Європи-2020. Команда Андрія Шевченка зіграє 13 червня в Амстердамі проти Нідерландів.

При цьому, так само, як і в Бухаресті, який прийматиме два матчі України на груповій стадії, в Нідерландах не конкретизували, чи матимуть право на в'їзд вболівальники з квитками не із Європейського Союзу. Поки що для громадян України в'їзд в країни ЄС - закритий.

Нідерланди також наголосили на тому, що кількість глядачів на трибунах може змінюватися залежно від розвитку ситуації із захворюваністю коронавірусом. В протоколі, який підготував Королевський футбольний союз Нідерландів для УЄФА, зазначається наявність "стоп-кнопки" - кількість глядачів на трибунах може зменшитися за умови погіршення епідеміологічної ситуації.

Допускати на матч вболівальників будуть за наявності негативного результату тесту на коронавірус.

Загалом на "Амстердам-Арені" відбудуться чотири поєдинки чемпіонату Європи-2020: три - на стадії групового етапу, а ще один - в 1/8 фіналу.

Матчі Євро-2020 в Амстердамі

 • 13 червня. Нідерланди - Україна (перший тур)
 • 17 червня. Нідерланди - Австрія (другий тур)
 • 21 червня. Північна Македонія - Нідерланди (третій тур)
 • 26 червня. 2А - 2B (1/8 фіналу)

Україна зіграє в Нідерландах лише один матч. В 1/8 фіналу Амстердам прийматиме команди, які фінішують на другому місці в групах А та В. Жовто-сині за підсумками жеребкування потрапили до групи С.

"Амстердам-Арена": що відомо

 • "Амстердам-Арена" була відкрита в 1996 році. Тут проводить матчі місцевий "Аякс".
 • Інша назва "Амстердам-Арени" - "Йохан Кройф Арена". Цю назву стадіон отримав у 2018 році на честь легендарного нідерландського футболіста Йохана Кройфа.
 • У 2013 році "Амстердам-Арена" приймала фінал Ліги Європи між "Бенфікою" та "Челсі" (1:2).

Що відомо

 • "Амстердам-Арена" приймала міжнародні матчі з глядачами у 2021 році. Поєдинок Нідерланди - Латвія (2:0) у відборі на чемпіонат світу-2022 відвідали 5 тисяч глядачів.
 • До 7 квітня всі 12 міст-господарів матчів чемпіонату Європи повинні були надати протоколи, в яких би вказувалися сценарії допуску глядачів на трибуни.
 • Матчі чемпіонату Європи-2020 прийматимуть 12 міст Європи: крім Амстердаму, це Бухарест, Більбао, Дублін, Глазго, Лондон, Будапешт, Санкт-Петербург, Баку, Копенгаген, Мюнхен, Рим.
 • Наприкінці березня УЄФА прийняла рішення про скасування квоти у 30% глядачів на трибунах. Організація віддала право на вирішення кількості вболівальників владам країн.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика