Більше грошей на вакцину. В МВФ назвали найефективніший спосіб відновлення економіки

Більше грошей на вакцину. В МВФ назвали найефективніший спосіб відновлення економіки

Більше грошей на вакцину. В МВФ назвали найефективніший спосіб відновлення економіки АР

Міжнародний валютний фонд вважає збільшення видатків на проведення вакцинації є найшвидшим способом розпочати нормалізацію державних фінансів.

Про це повідомляє Reuters.

МВФ зазначає у своєму звіті, що якщо проведення швидкої всеосяжної вакцинації зможе забезпечити підконтрольність ситуації з коронавірусом, в такому разі до 2025 року у країни з розвиненою економікою може зможуть зібрано додаткові 1 трильйон доларів податкових надходжень.

За цим сценарієм обсяг випуску глобального ВВП може збільшитися на 9 трильйонів доларів через покращення умов для бізнесу, який швидше буде відкриватися та проводити найм на роботу, стверджують у МВФ.

"Таким чином, вакцинація з лишком окупиться, забезпечивши відмінне співвідношення державних фінансів, вкладених у нарощування світового виробництва та розподілу вакцин", — йдеться у звіті.

Зазначається, що МВФ та Світовий банк під час своїх віртуальних весняних зустрічей на цьому тижні закликають країни-члени продовжувати впливання фінансів на підтримку своїх економік та найбільш вразливих категорій громадян та бізнесу, поки пандемія не стане повністю контрольованою.

За оцінками Фонду, з моменту початку пандемії до 17 березня цього року уряди спрямували близько 16 трильйонів доларів на фінансову підтримку, пов'язану з пандемією. Це включає 10 трильйонів доларів США від додаткових витрат та недоотриманих доходів, а також державних позик, гарантій та вливань капіталу для бізнесу на 6 трильйонів доларів.

У 2021 році Фонд прогнозує, що в більшості країн дефіцит бюджету дещо зменшиться, оскільки підтримка, пов’язана з пандемією, закінчується або припиняється, вимоги щодо безробіття падають, а доходи починають відновлюватися в міру відновлення бізнесу.

Додається, що середній загальний дефіцит бюджету для розвинутих економік у 2020 році сягнув 11,7% ВВП, що в чотири рази менше від дефіциту у 2019 році (2,9%). У 2021 році прогнозується певне скорочення дефіциту до 10,4%.

Дефіцит країн з економікою, що розвивається, також трохи зменшиться у 2021 році — до 7,7% ВВП для країн із ринковою економікою, що розвивається, і до 4,9% для країн з низьким рівнем доходу.

Прогнозується, що середній світовий державний борг досягне рекордних 99% ВВП у 2021 році і стабілізується на цьому рівні після незначного зростання з 97% у 2020 році. Для розвинутих країн борг досягне піку в 122,5% у 2021 році проти 120,1% у 2020 році.

Що відомо

  • МВФ прогнозує у 2021 році ріст світової економіки на 6%, української – на 4%.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я заявляє, що вакцинація від COVID-19 у Європі має прискоритися, оскільки кількість інфікувань зростає у майже всіх вікових групах. На думку організації, нині вакцинація є "неприпустимо повільною".
  • Міжнародний валютний фонд розглядає питання виділення 650 мільярдів доларів США для відновлення економіки країн після кризи COVID-19.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди