У Кропивницькому підготували лікарні на випадок коронавірусу

У Кропивницькому підготували лікарні на випадок коронавірусу

У Кропивницькому підготували лікарні на випадок коронавірусу

У Кропивницькому хворих на коронавірус шпиталізуватимуть до центральної міської лікарні.

Про це Суспільному розповіла завідувачка інфекційного відділення Ірина Панченко. Тиждень тому обласний департамент охорони здоров’я отримав наказ Міністерства охорони здоров’я – підготувати лікарні на випадок захворювань на коронавірус. За словами директора департаменту Олега Рибальченка, за необхідності, хворих везтимуть в обласні лікарні.

У центральній міській лікарні приготували спеціальні бокси для утримання та лікування хворих на вірусні захворювання, їх тринадцять. Кожен має окремий вхід з вулиці. Надання допомоги хворим на коронавірус подібний до лікування пацієнтів, які захворіли на грип - розповідає завідувачка відділення Ірина Панченко. Але, додає, від коронавірусу вакцини немає: "Лікують пацієнтів з використанням антибактеріальної та оксигенотерапії. Антибактеріальна терапія – це антибіотики. Оксигенотерапія – це кисень".

Симптоми коронавірусу - нежить, кашель, підвищена температура тіла та задишка, говорить Ірина Панченко. Якщо людина звертається з такими симптомами, у неї беруть аналізи і відправляють їх до лабораторного центру.

Як визначатимуть хворобу за аналізами у лабораторному центрі розповідає виконувачка обов'язків директора обласного лабораторного центру Надія Оперчук: "Вірусологічна лабораторія у нас одна в області. Наші фахівці навчені як упаковувати цей матеріал - у трьохшарові упаковки та відправляємо його на Київ для проведення вірусологічного дослідження".

Перевірятимуть тих пацієнтів, які мали контакт з носіями коронавірусу, каже керівник обласного департаменту охорони здоров'я Олег Рибальченко: "На сьогодні ми не можемо говорити про епідемію. На це немає підстав. І лікувальні заклади знаходяться в етапі передепідемічної готовності. Для цього зарезервовані відповідні палати, проводиться специфічний режим у лікувальному закладі".

За словами Надії Оперчук, наразі експрестестів для виявлення коронавірусу в Україні немає.

Нагадаємо, надзвичайний стан через коронавірус вчора ввечері оголосила Всесвітня організація охорони здоров’я. У Китаї та ще у двадцяти країнах світу кількість хворих сягнула понад дев’ять тисяч. Померли двісті тринадцять людей. Такі дані сьогодні озвучив виконувач обов’язків Центру громадського здоров’я України Ігор Кузін. В Україні випадків захворювання не фіксували. На короновірус хворіють люди та тварини, його відносять до гострих респіраторних вірусів. Щоб зменшити ризик захворіти, лікарі радять частіше мити руки й триматися подалі від тих, хто чхає та кашляє.

На початок