Яким чином НБА збирається повернути всіх глядачів на трибуни у сезоні-2021/22 в умовах COVID-19

Яким чином НБА збирається повернути всіх глядачів на трибуни у сезоні-2021/22 в умовах COVID-19

Яким чином НБА збирається повернути всіх глядачів на трибуни у сезоні-2021/22 в умовах COVID-19 AP

Сприятимуть цьому новітні технології.

Керівництво Національної баскетбольної ліги (НБА) розраховує повернути всіх глядачів на трибуни на матчі сезону-2021/22. Про це повідомляє ESPN.

В НБА розраховують заповнювати арени під час матчів у повному обсязі. Сприяти цьому повинна партнерська угода із компанією Clear, яка надає лізі біометричну систему контролю над хворими коронавірусом.

У сезоні-2020/21 понад 2/3 франшиз НБА дозволили відвідувати матчі регулярного чемпіонату обмеженій кількості вболівальникам. Крім цього, ситуація з відвідуваністю багато в чому залежить від рішення влади штатів: матчі "Фінікс Санз", наприклад, можна відвідувати 3 тисячам вболівальників, а "Мілуокі Бакс" - 3280 глядачам (18% від місткості арени).

Угода НБА та Clear: головні моменти

 • Clear - біометрична система контролю, яка використовується у сотнях аеропортів по всьому світу для ідентифікації хворих коронавірусом.
 • Першою франшизою, яка підписала угоду з Clear, стали "Орландо Меджик". Контракт із компанією "Меджик" підписали наприкінці грудня 2020-го, перед початком сезону-2020/21.
 • Контракт на співпрацю між НБА та Clear є довгостроковим (на який саме термін підписано угоду - не повідомляється).
 • За умовами партнерської угоди система Clear буде доступна для використання всім 30 франшизам НБА. Однак використання системи є опцією для них і не є обов'язковою.
 • Крім НБА, компанія працює над угодами з іншими лігами - МЛС, МЛБ, НХЛ та НФЛ.

Як працюватиме система Clear в НБА?

 • Вболівальники встановлюють додаток Clear на смартфон. В додатку глядач прикріплює фото з документом, що посвідчує особу. Завдяки цьому додаток матиме інформацію щодо його результату тесту на коронавірус.
 • Перед тим, як відвідати матч, вболівальники повинні запустити додаток, підтвердити свою особистість за допомогою фото та відповісти на запитання щодо стану здоров'я.
 • Поруч із аренами Clear розмістить окремі кіоски, де фани перевірятимуть свою температуру тіла.
 • Залежно від результатів опитування та температурного скрінінгу, Clear за допомогою додатку повідомить вболівальників, чи можуть вони потрапити на трибуну за допомогою спеціального сповіщення.

В Clear також запевнили, що арени франшиз НБА будуть отримувати інформацію лише про те, чи виконав вболівальник всі необхідні умови. Жодної особистої інформації про стан здоров'я вони не матимуть.

Що відомо

 • Під час матчів НБА вболівальникам дозволено сидіти поруч один із одним, якщо вони разом придбали квитки.
 • Команди НБА мають право на створення спеціальних фан-секцій для тих осіб, які вакцинувалися від коронавірусу.
 • Серед решти вимог - дотримання соціальної дистанції, а також перебування у масках на арені під час матчу.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу