Словаччина заявила, що отримала "Спутник V", відмінний від схваленого фахівцями

Словаччина заявила, що отримала "Спутник V", відмінний від схваленого фахівцями

Словаччина заявила, що отримала "Спутник V", відмінний від схваленого фахівцями
УНІАН

Інститут контролю за лікарськими засобами Словаччини заявив, що закуплена попереднім урядом країни російська вакцина "Спутник V" відрізняється від схваленого варіанту препарату.

Як повідомляє Dennik, відповідний висновок інститут зробив після аналізу препарату із партії у 200 тисяч вакцин, отриманих від Росії.

"Інститут дійшов висновку, що вакцина не ідентична тій, що отримала схвальні висновки в публікації медичного журналу The Lancet", – зазначає видання.

Фахівці інституту також дослідили стерильність і токсичність препарату та наявність у ньому домішок.

При цьому регулятор та Міністерства охорони здоров’я Словаччини не ухвалили остаточне рішення щодо того, чи рекомендувати щеплення російською вакциною через нестачу інформації про препарат, оскільки не мають достатньої інформації для цього.

Як зазначає видання, водночас обидва державні посадовці, які були відповідальні за придбання російської вакцини, більше не перебувають при владі.

Поставки незареєстрованої вакцини погодив з російським виробником колишній прем'єр-міністр Ігор Матович. Із 1 березня тодішній міністр охорони здоров'я Марек Крайчий дозволив терапевтичне використання вакцини "Спутник V" і попросив Державний інститут контролю за ліками оцінити її безпеку.

Що відомо

  • Наприкінці березня прем'єр-міністр Словаччини Ігор Матович заявив про свою відставку на тлі скандалу з реєстрацією російської вакцини "Спутник V".
  • Наприкінці березня бразильська державна агенція з санітарного нагляду (Anvisa) вдруге призупинила розгляд заявки щодо реєстрації російської вакцини "Спутник V".
  • Угорщина стала першою країною-членом Європейського союзу, як сертифікувала російську вакцину проти COVID-19.
  • У січні президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор захворів на COVID-19 та заявив про наміри обговорити з президентом Росії Володимиром Путіним постачання російської вакцини до Мексики.
  • Президент Аргентини Альберто Фернандес, який раніше прищепився російською вакциною "Спутник V", отримав позитивний результат антиген-тесту на COVID-19.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок