В "Укроборонпромі" відреагували на звернення профспілки заводу Малишева до Зеленського

В "Укроборонпромі" відреагували на звернення профспілки заводу Малишева до Зеленського

В "Укроборонпромі" відреагували на звернення профспілки заводу Малишева до Зеленського Суспільне Харків

В державному концерні "Укроборонпром" визнають складний фінансовий стан заводу імені Малишева, а інша профспілка цього підприємства виступила на підтримку керівництва заводу.

Про це йдеться у повідомленні "Укроборонпром".

"Дійсно, підприємство перебуває у складному фінансовому стані через значне боргове навантаження, наявність надлишкових активів, брак замовлень, обмеження щодо отримання попередньої оплати за договорами з Міністерством оборони України (МОУ), вплив пандемії, спричиненої розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19, тощо", — зазначає концерн.

Кредиторська заборгованість заводу утворювалася протягом останніх дев’яти років. Керівництво заводу, за інформацією концерну, "реалізує план антикризових заходів".

"Так, у 2020 р. збиток підприємства зменшено з 420 млн грн до 112 млн грн у порівнянні з 2019 р. Згідно з оперативною інформацією, в кінці першого кварталу поточного року ЗІМ отримає позитивний фінансовий результат і планує одержати прибуток за підсумками роботи у 2021 р.", — повідомляють у концерні.

В "Укроборонпромі" відреагували на звернення профспілки заводу Малишева до ЗеленськогоСуспільне Харків

На роботу з іноземними партнерами вплинула пандемія, стверджують в "Укроборонпромі".

"Однак попри несприятливі економічні умови у 2020 р. середню заробітну платню виробничого персоналу було підвищено на 9%. Наразі вона становить 11 558 грн, що, за статистичними даними, перевищує показники інших промислових підприємств Харківської області", — йдеться у повідомленні.

Концерн розраховує на нові замовлення на вітчизняному та зовнішньому ринках.

"Зазначимо, що у 2020 р. проти 2019 р. обсяг виробництва товарної продукції на Заводі ім. Малишева збільшився у 2 рази, обсяг реалізації товарної продукції — у 2,2 раза, випуск танкових двигунів — у 1,6 раза, а продуктивність праці зросла у 1,9 раза. Одночасно втрати від браку скоротилися на 42%, адміністративні витрати — на 16%, загальновиробничі витрати — на 5,7%, споживання електроенергії та газу на 4,3% та 45,4% відповідно", — зазначають у концерні.

Там також заявили, що профспілкова організація "Захист справедливості", яку підтримує концерн, звернулася з листом до президента на підтримку керівництва заводу.

Що відомо

  • 5 квітня профспілка державного підприємства "Завод імені Малишева" написала відкритого листа президентові з проханням втрутитися в ситуацію на заводі — вимагають розірвання контракту з гендиректором Василем Криласом.
  • У "Захисті справедливості" називають факти іншої профспілки "викривленими та умисно спрямованими на підрив ділової репутації та руйнування діяльності підприємства".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди