"Одна суцільна брехня": волонтерка — про показники Харкова з COVID на фоні інших регіонів

"Одна суцільна брехня": волонтерка — про показники Харкова з COVID на фоні інших регіонів

"Одна суцільна брехня": волонтерка — про показники Харкова з COVID на фоні інших регіонів
Суспільне Харків

Харків'яни все частіше звертаються до волонтерів фонду "Свої", який надає у користування концентратори. Офіційна статистика, на думку волонтерів, не відповідає реальній ситуації.

Про це в ефірі програми "Сьогодні. Головне" сказала виконавча директорка фонду "Свої" Ірина Кошкіна.

"Останні тижні два жодного дня без Харкова у нас немає. Вчора чотирьох людей з Харкова я "вкладала" у ручному режимі у лікарняні заклади. Якщо говорити про конкретні випадки, вчора у мене були пацієнти з Харкова, яких не забрали до лікарні з сатурацією 80. Приїхала швидка, вони дали пацієнту подихати киснем, який є в машині швидкої, надали допомогу лікарськими засобами і залишили пацієнта вдома", — розповіла Кошкіна.

Читайте також: "Йде приріст": скільки викликів отримує швидка на Харківщині в умовах поширення COVID

Ситуацію у Харкові Ірина вважає "дуже дивною": "Офіційна статистика, яка доступна, говорить нам про те, що у Харкові зайнято 53% ліжок (53,9% — завантаженість кисневих ліжок у Харківській області, за даними МОЗ на 6 квітня). По факту у Харкові відмовляють у госпіталізації критично хворим людям".

На питання, як Харків виглядає на фоні інших регіонів, Кошкіна відповіла: "Як одна суцільна брехня".

"Зараз оціночне судження: я це пов’язую з тим, що Харків фактично перебуває у передвиборчому стані. Саме з цим пов'язую, що місто не переводять у червону зону, саме з цим я пов'язую, що офіційно не дається реальна картина вільних і зайнятих госпітальних ліжок. Тому що, умовно, в передвиборчий період, люди, які борються за крісло міського голови, не готові мати негативні електоральні наслідки від незадоволеності людей локдауном", — припускає Кошкіна.

За її словами, люди з Харкова часто звертаються до фонду із проханням госпіталізувати їх до медзакладів або із проханням надати кисень.

"За сьогодні і вчора — п'ять концентраторів поїхало у Харківську область", — розповіла Кошкіна.

Як розповіла харків'янка Ганна Лебедєва, двічі вона намагалася госпіталізувати хворих свекрів, після невдалих спроб взяла у волонтерів концентратор.

"Свекри почувають себе більш-менш. Остаточно ще не вилікувалися, але криза вже минула... Знайшли приватного лікаря, який вів їх вдома", — сказала Лебедєва.

"За приблизним підрахунком, ще десь готівкою не порахували, я подивилася за картками, вийшло 23,5 тисячі гривень. Це при тому, що у нас був безкоштовний кисень. Нам фонд дав у безоплатне користування кисневий концентратор", — додала вона.

Читайте також

Рекорди та ревізія: що відбувається з COVID на Харківщині

Як коментують показники Харківщини у Харківській ОДА

Ми офіційно відповідаємо "червоній" зоні — заступник голови ОДА

На початок