У Запоріжжі звільнили керівника хору за ніби-то прогули. У звільненого своя версія про причину

У Запоріжжі звільнили керівника хору за ніби-то прогули. У звільненого своя версія про причину

У Запоріжжі звільнили керівника хору за ніби-то прогули. У звільненого своя версія про причину Суспільне Запоріжжя

До журналістів Суспільного Запоріжжя звернувся керівник зразкового хору народної пісні "Дніпро" Анатолій Тиховський. Розповів: 26 березня його звільнили з посади за прогули, яких не було.

Причина такого рішення, на його думку – неприязне ставлення до нього з боку трудового колективу та керівництва обласного Центру творчості учнівської молоді, де він працює.

Солісти зразкового хору народної пісні "Дніпро" зустрілися з журналістами Суспільного 5 квітня в актовій залі Запорізького електротехнічного фахового коледжу. Тут зазвичай відбуваються репетиції творчого колективу, оскільки більшість солістів хору – студенти цього закладу.

В Запоріжжі звільнили керівника хору за ніби-то прогулиСуспільне Запоріжжя

Анатолій Тиховський показав свою трудову книжку з записом: "Звільнений із посади, згідно статті 40 Кодексу Закону про Працю України". Пояснив, що у ті дні, зараховані як прогули, репетирував із юними артистами тут, у коледжі, готувався до обласного конкурсу хорових колективів.

Натомість, керівництво Запорізького Центру творчості учнівської молоді наполягало на тому, щоб заняття відбувались за місцем його роботи.

"Нас заставляли перейти в Центр, де необладнана кімнатка на 20 квадратних метрів. Діти це все знають, ми там репетирували. І взагалі, там немає ні баянів, ні реквізитів, нічого. Якщо ми там поставимо, місця взагалі не буде. Кімната не пристосована зовсім. Крім того, що там звук гуляє, там серед репетицій можуть ходити з молотком, руки мити, умивальник там", – каже Анатолій Тиховський.

Простора актова зала коледжу більш зручна для великого колективу. А під час пандемії ще й безпечна для дітей, – зауважив він."У нас умови для карантину набагато краще, ніж там. І мені шкода тих дітей, батьки за них переживають і не дозволяють туди ходити."

В Запоріжжі звільнили керівника хору за ніби-то прогулиСуспільне Запоріжжя

Зразковий хор "Дніпро" на базі Запорізького Центру творчості учнівської молоді функціонує з 2012 року. За цей період творчий колектив, під керівництвом Анатолія Тиховського, виступав на різних сценічних майданчиках Запоріжжя та України. Отримав чимало відзнак та нагород. Сам керівник – прихильник автентичної манери виконання української народної пісні, склав для дітей кілька тематичних творчих програм.

"Нам це подобається, ми любимо співати українські народні пісні, але, звичайно, наш керівник не зможе працювати безкоштовно. Ми всі це розуміємо, і ця ситуація, яка склалася, це дуже погано, і я, навіть, не знаю, що далі з нами буде", – каже солістка хору Альона Іванова.

На запрошення друзів, у творчій колектив влилися й студенти авіаційного коледжу."Ми прийшли, спробували, дуже сподобалося, і потім все зав’язалося, і нема вже такого дня, що не хочеться не прийти. Атмосфера подобається, керівник дуже класний. Збагачується запас словами, піснями українськими", – каже студентка Запорізького авіаційного коледжу Софія Столярчук.

Студент Запорізького фахового електротехнічного коледжу Максим Гриценко каже, що його тримає у колективі атмосфера:"Справді, тут дуже хороша атмосфера, мені дуже подобаються українські пісні, вони дуже мелозвучні. Треба відстоювати свою думку, свою позицію, не відступати і йти до кінця."

Репетиції хору продовжуються і зараз. Звільнений із посади Анатолій Тиховський каже, що готовий працювати з дітьми на громадських засадах:"Це не робиться за один час, і за два не робиться. І за рік не робиться. Це – мій труд – роки."

У Запоріжжі звільнили керівника хору за ніби-то прогулиСуспільне Запоріжжя

Анатолій Тиховський

Те, що студенти долучені до творчої роботи, цінує й керівництво коледжу. Докладатиме максимум зусиль, аби зберегти колектив, повідомила заступниця директора з виховної роботи Олена Шаповалова:

"Ми б не хотіли втрачати, що напрацьовано за багато років, бачимо, що багато зусиль докладається для, того, щоб наші студенти брали участь у цьому хорі. Платити зарплатню ми на сьогодні не маємо можливості, тому що ми технічний навчальний заклад, і у нас немає таких ставок, які можна було б використати саме для такої роботи."

6-го квітня знімальна група Суспільного приїхала до обласного Центру творчості учнівської молоді, аби поспілкуватися з керівництвом закладу й з’ясувати, чому звільнили Анатолія Тиховського.

Директорка закладу Наталія Кузнєцова обвинуватила керівника хору у грубому порушенні трудового законодавства."Подальша доля хору, звісно, я про нього турбуюся. Буде керівник хору – новий. Хор буде продовжувати на базі нашого Центру. – І буде у нього новий керівник. – А ви у дітей спитали?"

Подивитися на кімнату, де мали відбуватися репетиції, журналістам не вдалося працівники Центру встали на перешкоді. У дверях відбулася штовханина.

У Запоріжжі звільнили керівника хору за ніби-то прогулиСуспільне Запоріжжя

Директорка закладу Наталія Кузнєцова не дозволила Суспільному подивитися кімнату, де мали відбуватись репетиції

Невдовзі приїхали поліцейські. Втім, отримати зрозуміле пояснення ситуації зі звільненням у журналістів Суспільного не вийшло. Аби відстояти своє чесне ім’я, необхідно звернутися до суду, порадив Анатолію Тиховському запорізький юрист Станіслав Гришин:

"Особисто я, як юрист, бачу, що не можна звільняти особу за прогул, коли вона фактично виконувала трудову функцію і працювала, виконувала покладені на неї завдання. Тобто прогул передбачає, що особа не з'явилася на своє робоче місце і не виконувала свої трудові функції. А якщо особа виконувала, але не за тим місцем, як бажає роботодавець, то в жодному разі це не можна визначати як прогул."

Анатолій Тиховський звернувся до депутатів Запорізької обласної ради з проханням розібратися в ситуації, що склалася в обласному Центрі творчості учнівської молоді. Відповідь депутатів очікує після засідання гуманітарної комісії облради.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди