У Херсонській ОДА створили робочу групу, яка має розібратися із ситуацією в Дніпровському

У Херсонській ОДА створили робочу групу, яка має розібратися із ситуацією в Дніпровському

У Херсонській ОДА створили робочу групу, яка має розібратися із ситуацією в Дніпровському Суспільне Херсон

У Херсонській облдержадміністрації створили робочу групу, яка вивчає ситуацію у Білозерській територіальній громаді. Про це Суспільному розказав заступник голови ОДА Микола Якименко у програмі "Сьогодні. Головне".

За його словами, вже відбулося два засідання цієї групи.

"Сторони всі заслухані, отримали попередню інформацію. Від Білозерської агрофірми інформація ніяка не надана на цей час, у нас є тільки інформація, яку нам надали органи державної податкової служби. Ми чекаємо, коли нам представники агрофірми нададуть інформацію від них, у нас є інформація тільки Державної податкової служби і нашого департаменту АПК", - розповів Микола Якименко.

Намагалися отримати інформацію про стан справ у агрофірмі-радгоспі "Білозерський" і депутати Білозерської селищної ради. Секретарка ради Олена Козачек говорить, що такі намагання були сприйняті як спроба рейдерського захоплення підприємства.

"Це - комічна ситуація через направлення відповідного запиту. І з цього приводу ми почали намагатися зрозуміти, чому склалася така ситуація, чому такий опір здійснюється з боку керівництва КП. І почали спілкуватися і з представниками громади, і з працівниками того КП, і з нами почали ділитися такою інформацією, що за дверима цього КП все ж таки щось відбувається, і, можливо, воно носить не правовий характер. Нам почали розповідати про те, що на сьогодні існує заборгованість із заробітної плати, несвоєчасно сплачується зарплата працівникам КП. Там працює понад 600 осіб. І було порушене питання, що наприкінці 2020 року було масштабне списання сільськогосподарської техніки, яка є основним засобом цього КП, і про те, що на сьогодні існує заборгованість по кредитах цього КП більше ніж 17 млн грн", - розповіла Олена Козачек.

На озвучені факти директор агрофірми "Білозерський" Олександр Ощипок відповів:

"Перше звинувачення було про мою заробітну плату у розмірі там якоїсь цифри 500 з чимось тисяч. Олена Дмитрівна не володіє ситуацією. Перед очима у мене довідка про мою заробітну плату. Моя заробітна плата за минулий рік - 279 618 грн. По-друге, прозвучало питання про списання техніки на 5 млн грн. Так, дійсно, це списання відбулося. Тій техніці вже понад 30 років. Вона не використовується на цей момент, її було списано, але вона вся зараз на місцях зберігання, вона нікуди не ділась. З приводу кредитів… Кредит дійсно був, але цей кредит був узятий ще до мого керівництва. Оце єдине, що мені досталось у спадщину від попереднього керівництва. Так, ми сплачуємо відсотки, але можливості погасити саме тіло кредиту цього року не було".

Розповів директор агрофірми і про те, що робочій групі була передана вся необхідна інформація.

"Ті фінансові документи, що вони запросили, ми їм направляли, всі давали, за станом на сьогодні ми їм все відправили. Я подав ініціативу, я звернувся за допомогою від імені підприємства, від імені трудового колективу, але зараз мене роблять винним, шукають якісь негаразди у господарстві, якісь проблеми, а діяльність секретаря зовсім не висвітлюється і з юридичної точки зору, чи правомірні ті всі рішення, які вони вносять, чи правомірні ті сесії, які вони проводять? Це нікого не цікавить, цікавить тільки господарство. Також представників селищної ради зараз не цікавлять ні дитсадки, ні школи, ні лікарні, ні медичні заклади, ні дороги, а тільки працююче господарство агрофірма радгосп «Білозерський». От чому це так відбувається? Питання ніхто не ставить",- каже Ощипок.

Втім, секретарка селищної ради говорить, що особливо діяльністю комунального підприємства не цікавились, допоки "Білозерський" не проігнорував запит від селищної ради.

"Тоді, звичайно, вже виникли і зустрічні питання – чому таке відбувається? І у нас на меті - не безпідставно когось звинувачувати, а розібратися достеменно, що там відбувається, надати цьому якусь оцінку і працювати з цим. Якщо є у підприємства проблеми, то ми можемо їх вирішувати і спільно, а не таким чином, що ми направили запит, а нас у чомусь звинувачують", - каже Олена Козачек.

Під час зустрічі 3 квітня люди вимагали розпаювання земель та наразі це неможливо, пояснила депутатка Білозерської селищної ради Світлана Щербина.

"На сьогодні відповідно до земельного кодексу та інших законодавчих актів, які внесені стосовно питань земель, підлягає розпаюванню тільки колективна власність. На сьогодні агрофірма радгосп "Білозерський" є комунальною власністю, тому сьогодні механізм розпаювання земельної ділянки площею 1700 га відсутній. Тому збирати списки, подавати їх на затвердження - це неправомірно і вводить громаду в оману", - каже депутатка..

Директор агрофірми розповів, яким бачить вихід із ситуації.

"Ми провели всі технологічні операції, які потребує технологія, ми вносимо добрива, почали обробку садів, виноградників, всі обрізані, підв’язані. Мій вихід із цієї ситуації – дати можливість колективу агрофірми працювати. І тільки так ми зможемо це господарство витягнути з боргів. Якщо ми проводимо агрономічно все правильно, то ми отримаємо урожай. Якщо отримаємо урожай, то отримаємо кошти, за які зможемо погасити кредити і сплачувати податки, на які може жити і розвиватися громада", - каже Олександр Ощипок.

У Білозерській селищній раді також вважають, що єдиним виходом є важка праця.

"Коли усі разом будуть згуртовано працювати з основною метою, щоб підприємство працювало, а не чинити опір органам місцевого самоврядування, і робити ставку саме на те, щоб цей радгосп розвивався, тоді все буде добре", - каже Олена Козачек.

Нагадаємо, у селищі Дніпровське на Херсонщині - конфлікт. Люди вдруге проводили громадські збори, щоб його розв'язати. Перші відбулися наприкінці березня. Тоді місцеві жителі висловили бажання вийти з Білозерської територіальної громади. Вдруге зібралися 3 квітня. Про вихід з ТГ ніхто вже не говорив, натомість йшлося про розпаювання земель агрофірми радгоспу "Білозерський".

Ольга Петренко.

Читайте також:

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди