Про посилення заходів безпеки щодо протидії коронавірусу говорили в Миколаєві

Про посилення заходів безпеки щодо протидії коронавірусу говорили в Миколаєві

Про посилення заходів безпеки щодо протидії коронавірусу говорили в Миколаєві Оригінальна

Голова представництва Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Ярно Хабіхт повідомив про посилення заходів безпеки в Україні щодо протидії поширення коронавірусу. Чи готові до цього на Миколаївщині – дізнавалися кореспонденти Суспільного.

85 китайських студентів навчаються в Національному університеті кораблебудування імені Адмірала Макарова. Нещодавно четверо повернулися з канікул на навчання. Керівник навчально-наукового центру міжнародного співробітництва НУК імені Адмірала Макарова Михайло Михайлов телефоном розповів, що на поширення коронавірусу в закладі це не вплине.

- Ми зверталися до медиків професійних, і вони нам сказали наступне: на сьогодні ті міри, що були здійснені Всесвітньою організацією здоров’я, чи здоров’я охорони, як воно правильно називається, в аеропортах та інших пунктах пропуску, вони є найбільш, так скажемо, ефективні, які можна зараз застосувати. Якщо люди пройшли всі ці пункти контролю, то цього вже достатньо, якщо їх допустили в Україну через ці аеропорти – цього вже достатньо, щоб виявити, - каже Михайло Михайлов.

У Миколаївському обласному управлінні охорони здоров`я відбулася нарада, де обговорювали шляхи протидії коронавірусу. Медпрацівники дотримуються рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, - сказав речник обласного управління охорони здоров`я Юрій Багрянцев.

- Скажу вам, що медичні працівники підготовлені з питань діагностики та надання необхідної медичної допомоги, у разі надходження хворого з підозрою на коронавірус. Зазначаю, що постійно перевіряється дотримання рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров`я щодо дій при виявленні особи, яка відповідає зазначеному випадку. Ще готовність закладів до надання відповідної медичної допомоги, дотримання вимог протиепідемічного режиму, біологічного захисту та безпеки, - каже Юрій Багрянцев.

Голова представництва Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Ярно Хабіхт говорить, що зараз у всіх країнах підсилюють заходи безпеки: "Що ми бачимо на сьогодні – це те, що ми посилюємо готовність країн. І у країні-епіцентрі – Китаї, і також у країнах Європи. І ми дуже раді, що у нас є тісне співробітництво. Що це означає: якщо ми маємо підозрілий або підтверджений випадок, ми маємо в рамках поширення інформації повідомити це протягом 24-х годин. І це, звичайно, стосується і лікарів, які працюють на первинній ланці з пацієнтами".

Заступник міністра охорони здоров’я України Дмитро Коваль каже, що представникам місцевих департаментів надіслали інструкцію про те, як саме треба реагувати на можливі випадки появи інфекції на території регіонів. "На цей час до всіх департаментів доведений наказ №185, від минулої п’ятниці, в якому зазначаються всі необхідні заходи, які мають вживатися при прийнятті управлінських рішень у регіонах. У цьому наказі, у додатках до цього наказу, зазначається, як правильно забирається матеріал для діагностики, як діяти лікарям різних ланок надання медичної допомоги в разі виявлення випадку інфікування, і які взаємодії мають бути між органами місцевої влади в разі такої ситуації", - говорить Дмитро Коваль.

Автор - Володимир Степанов, оператор - Сергій Куропятник.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди