Тварини можуть створювати власну культуру і традиції – дослідження

Тварини можуть створювати власну культуру і традиції – дослідження

Тварини можуть створювати власну культуру і традиції – дослідження

Фахівці з Університету Сент-Ендрюс (Шотландія) вважають, що деякі тварини здатні створювати власну культуру і передавати традиції з покоління в покоління. До таких висновків вчені прийшли, коли проаналізували дослідження в області поведінки тварин за останні 70 років. Результати опубліковані в журналі Science.

Вважається, що інші види живуть виключно інстинктивно, з обмеженою здатністю до навчання. Однак, як стверджує провідний автор дослідження Ендрю Уайт, "культура пронизує життя тварин від дитинства до самої старості". Найпростіший приклад – навчання використанню інструментів.

Команда виявила, що примати спостерігають за незнайомими особинами, коли потрапляють в чужі групи. Згодом вони переймають їх звички.

Яскравий приклад такої поведінки помітили в заповіднику в Замбії. Там у шимпанзе з'явився свій модний тренд – носити травинку за вухом. Вчені відзначили, що першою це зробила самка Джулія, а потім її група повторила за нею.

Робота Уайтена і його колег може мати величезні наслідки для антропології, еволюційної біології та збереження популяцій диких тварин. Якщо висновки дослідників правильні, то доведеться переглянути ідею про те, що саме культура відокремлює людей від тварин.

Читайте також

Сила мистецтва чи наука? Як впливає на людину класична музика

До 2025 року зросте кількість українців, які читають щодня: дослідження Інституту книги та МКІП

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше