У Дніпрі учасник бойових дій оскаржує рішення міської влади про обмеження пільгового проїзду

У Дніпрі учасник бойових дій оскаржує рішення міської влади про обмеження пільгового проїзду

У Дніпрі учасник бойових дій оскаржує рішення міської влади про обмеження пільгового проїзду
Суспільне Дніпро

У Дніпрі ветеран бойових дій на Донбасі оскаржує рішення міської влади щодо обмеження проїзду громадському транспорті для пільговиків. Олександр Пафомкін подав позов до суду, бо, говорить, рішення є незаконним та дискримінує пільговиків. Чоловік і сам має пільги, у 2015-16 роках воював на сході у складі 72-ї окремої механізованої бригади.

«Я у самому позові зазначив, що не надано комісією із надзвичайних ситуацій жодного експертного висновку щодо того, що саме пільгові категорії є переносниками коронавірусної інфекції. Зранку транспорт забитий, водії без захисних масок, тому, вважаю, що обмеження мають дискримінаційний характер. Мають на меті зовсім не ту ціль, аби захистити населення від коронавірусної хвороби», – сказав ветеран.

Рішення про «пільгові години» є незаконним, тому що у міської влади немає повноважень запроваджувати такі обмеження, говорить юрист Андрій Верба. Рішення може оскаржити у суді будь-який громадянин, який має пільги, вважає він.

«Законом мають бути встановлені карантинні обмеження на території України, у нас це відбулося на підставі відповідного органу виконавчої влади, що вже порушує вимоги законодавства», – зазначив юрист.

За словами очільника комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і заступника міського голови Михайла Лисенка, час обмеження пільгового проїзду визначили за результатами моніторингу департаменту транспорту.

«Це було рішення місткої комісії ТЕБ і НС, це рішення прийнято колегіально, за підсумками наради профільних спеціалістів, зокрема департамент транспорту та охорони здоров’я. У нас є чіткі заміри пасажиропотоків. Це зробили не для того, аби комусь нашкодити, це вимушений захід», – сказав посадовець.

Що відомо

  • З 24 березня в Дніпрі рішенням міської комісії з надзвичайних ситуацій посилили карантинні обмеження, зокрема запровадили час, коли дніпряни можуть використовувати свої пільги на проїзд у громадському транспорті, – з 10.00 до 15.00.
  • Згідно з протоколом комісії, триватимуть такі обмеження до 13 квітня.

Читайте також

Рівнерада програла апеляцію атовцю щодо пільгового проїзду. Як відреагували сторони

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок