"Пакунки малюка": де вони є на Херсонщині та як отримати

"Пакунки малюка": де вони є на Херсонщині та як отримати

"Пакунки малюка": де вони є на Херсонщині та як отримати УНІАН

Наприкінці березня Управлінням Організації Об'єднаних Націй завершено доставку до регіонів "пакунків малюка" - 49 з половиною тисяч штук, що становить 100% від потреби, повідомляє Національна Сервісна служба України. Херсонська область отримала 1794 набори.

Про це Суспільному у радіопрограмі "Про це говорять" розповіла директорка департаменту соціального розвитку Херсонської ОДА Вікторія Рильська.

"Оновлені пакунки малюка Херсонщина отримала у січні та березні поточного року. Загалом до пологових будинків області доставлено 1794 набори. Кількість розраховували відповідно до показників народжуваності. Ці показники систематизуються і мають актуальні дані близько 2-х років", - розповіла Вікторія Рильська.

За словами директорки департаменту, ці показники з кожним роком зменшуються. Наприклад, 2018 року народжуваність була 9095 дітей, 2019 року – 7751 дитина, 2020- го 7650 дітей народилось на Херсонщині.

"Пакунок малюка породілля отримує під час виписки з пологового будинку, якщо він там є. Якщо його немає, то вона бере довідку, що не отримувала в пологовому будинку у зв’язку з відсутністю пакунків на той момент, і звертається до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем фактичного перебування або реєстрації, а потім передає відповідний пакет документів: свідоцтво про народження дитини, ідентифікаційний код, паспорт", - пояснила Вікторія Рильська.

"Пакунки малюка": де вони є на Херсонщині та як отриматиСуспільне Херсон

Також, за її словами, дітям, які народилися та ще народяться з 24 жовтня 2020 року і до 1 липня 2021 включно, протягом 30 днів з моменту народження мають видати «пакет малюка».

"Всі породіллі, які народили протягом цього періоду і не отримали пакунок малюка через його відсутність, протягом 30 днів звертаються до органів захисту населення і мають можливість отримати грошову компенсацію", - каже Вікторія Рильська.

У жовтні 2020 року грошова компенсація становила 5577 грн , а з грудня 2020 року і по теперішній час вона становить 5763 грн.

"З початку 2021 року 1171 породіллі виплатили грошову компенсацію. Орієнтовно це - 6,7 млн грн. Для того, щоб отримати грошову компенсацію, потрібно подати заяву із зазначенням реквізитів уповноваженого банку для виплат компенсації, потім паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, довідку про неотримання пакунку малюка»", - розповіла директорка департаменту.

"Пакунки малюка": де вони є на Херсонщині та як отриматиУНІАН

З 1 липня поточного року при народженні дитини породілля або уповноважені законні представники дитини мають право обирати: чи то вони хочуть отримати одноразово пакунок малюка, чи отримати грошову компенсацію на рахунку уповноваженого банку.

"Зараз такого немає, якщо породілля під час виписки з пологового будинку при наявності пакунків малюка відмовляється від натуральної допомоги, то права на грошову компенсацію вона не має", - пояснює Вікторія Рильська.

Також, за словами директорки департаменту соціального розвитку, вартість пакунку малюка не впливає ні на отримання субсидій, ні на отримання будь-яких інших видів державних допомог. Це - одноразова матеріальна допомога, а вона не враховується до сукупного доходу.

Наталя Шклярук.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди