Вакцинація від COVID на Харківщині: як триває кампанія у громадах області

Вакцинація від COVID на Харківщині: як триває кампанія у громадах області

Вакцинація від COVID на Харківщині: як триває кампанія у громадах області КНП "Старосалтівський ЦПМСД"

За добу на Харківщині від коронавірусу щепили 630 людей. Всього першу дозу Covieshiled отримали 11 819 жителів регіону. Частина громад вакцинацію почали на початку березня, інші — на початку квітня.

Як триває вакцинальна кампанія, "Українське радіо Харків" дізнавалося у центрах первинної медико-санітарної допомоги Чугуївської, Малинівської, Чкаловської, Старосалтівської Нововодолазької та Пісочинської громад.

Чугуїв

4 березня Чугуївський районний центр первинної медико-санітарної допомоги отримав перші 300 доз вакцини Covishield. Ще одну партію Центр отримав минулого тижня. Щеплювати медиків почали 9 березня.

"Вакцинація проводиться за дорожніми картами, які затверджені Міністром охорони здоров'я. З 300 доз щеплення зробили 254 медичним працівникам", — розповіла головна лікарка Чугуївського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Черевань.

1 квітня у міськраді Чугуєва повідомили, що отримати щеплення можуть усі охочі місцеві жителі. Як говорить Тетяна Черевань, окрім медиків та педагогів, щеплення отримують представники громадськості: "Ті категорії, які допускаються за першим, другим туром вакцинації".

26 березня перші 300 доз у Чугуївському центрі первинки закінчилися, і місцеві медики звернулися до обласного Департаменту охорони здоров'я. За три дні, 29 березня, отримали 800 доз вакцини: 600 для військовослужбовців, а 200 — для продовження другого та третього етапів.

Щеплювати військових у Чугуєві почали 30 березня. Станом на ранок 5 квітня вакцинували 330 службовців, сказала головна лікарка Чугуївського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Черевань: "Ми проводимо вакцинацію виїзною бригадою, приїжджаємо в частину і вакцинуємо там людей".

Місцевих жителів, які хочуть зробити щеплення, записують у журнал, щоб надалі формувати списки охочих.

Чкаловська громада

В Центрі первинної допомоги Чкаловської громади почали щеплювати від коронавірусної інфекції 1 квітня, розповіла головна лікарка Центру Тетяна Петрова.

"Наша команда не входила до першого туру (ці щеплювали тих, хто безпосередньо з хворими на коронавірус працювали), і ми почали згідно з переліком другого туру вакцинації", — сказала лікарка.

Для вакцинації отримали 100 доз вакцини CoviShield: "Ми порахували скільки нам доз потрібно і замовляли за мінімальними списками стільки, скільки потрібно на нашу громаду".

Станом на 5 квітня щеплення зробили 20 місцевих жителів.

Малинівська громада

Першими в Малинівській громаді зробили щеплення медики, представники силових структур та літні люди.

За словами головної лікарки Малинівської амбулаторії Олени Трубчанінової, вакцинувати від коронавірусу почали 2-го квітня.

"Ми отримали 100 доз вакцини, щеплюємо по парних числах. 2 квітня щеплення зробили 20 людей. Тепер у вівторок щеплюємо", — розповіла Олена Трубчанінова.

Кілька людей скаржилися на підвищення температури до 37,5 в день вакцинації, але все миналося вже наступного, додала вона.

Старий Салтів

Центр первинної медико-санітарної допомоги Старосалтівської громади почав формувати списки охочих щепитися наприкінці березня.

У громаді отримали 70 доз, розповіла директорка Центру Оксана Ситник: "Я не можу знати, за яким принципом Департамент робить розподіл вакцин, але на початковому етапі нам цього достатньо. Ми проводимо велику роз'яснювальну роботу серед населення і наших медиків".

"Зараз у нас перший етап — вакцинація медиків. Сюди ж входять військовослужбовці, люди старші за 80 років. Перші вакциновані — команда екстреної медичної допомоги у повному складі, десятеро працівників. Лікарі первинки ще не вакцинувалися, але записані у чергу", — сказала директорка Центру первинки Оксана Ситник.

У Старосалтівській громаді почали робити щеплення 2 квітня. Станом на 6 квітня кількість вакцинованих не змінилася — 10 медиків.

Нововодолазька громада

"У нас вакцинація почалася дещо пізніше, бо у нас не було бригади, яка б працювала на виїзді. У нас бригада організована в пункті щеплення і не було записано пацієнтів, які були в першому етапі вакцинації", — говорить головна лікарка Центру первинної медико-санітарної допомоги Нововодолазької громади Людмила Мороз.

У громаді отримали 100 доз вакцини від коронавірусу — попередньо записаними були 53 людини, розповіла лікарка. Щеплення роблять медикам місцевої лікарні, первинної ланки, соцпрацівникам і людям у віці 80+. В чергу записуються й інші категорії.

"Щеплення ми робимо у другій половині дня, щоб не перетиналися з тими, хто приходить на прийом до сімейних лікарів. Серед вакцинованих були люди з ішемічною хворобою серця, з гіпертонічною хворобою та цукровим діабетом. Вони почуваються задовільно, побічних реакцій не було", — каже Людмила Мороз.

Нині готують списки охочих щепитися педагогічних працівників.

Пісочинська громада

"На перший етап ми отримали 100 доз ще на початку березня. Ними провакцинували 90 наших працівників зі 103. Семеро працівників мобільної бригади вакцинувалися в інфекційній лікарні. У нас було 10 доз залишку, і ми зробили щеплення людям старшим за 80 років", — розповідає головна лікарка Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Харківського району Любов Канцедал.

2 квітня місцеві медики отримали ще 200 доз вакцини. За словами лікарки, зараз починають щеплювати тих, хто записувався у чергу — у списках 165 людей.

Що відомо

  • 25 лютого Харківщина отримала першу партію вакцини проти COVID — 30400 доз індійської Covieshield, виготовленої за ліцензією AstraZeneca. Першою вакцину у Харкові отримала 36-річна лікарка з обласної інфекційної лікарні.
  • Вакцинацію медиків у районах почали на початку березня. Першими вакцини від COVID почали отримувати медики з Вовчанська, Первомайського, Богодухова та Мерефи.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди