У Сеулі на виставці вуличного мистецтва молода пара випадково зіпсувала картину за $500 тисяч

У Сеулі на виставці вуличного мистецтва молода пара випадково зіпсувала картину за $500 тисяч

У Сеулі на виставці вуличного мистецтва молода пара випадково зіпсувала картину за $500 тисяч Reuters

На виставці вуличного мистецтва в столиці Південної Кореї молода пара випадково зіпсувала картину "Без назви" відомого американського художника графіті JonOne (справжнє ім'я: Джон Ендрю Перелло), вартістю в $500 тисяч. Про це повідомляє Reuters.

На відео з камер спостереження помітно, що хлопець і дівчина беруть чорну фарбу і мажуть нею картину поверх мазків JonOne. З "вандалами" зв'язалася поліція і пара пояснила свої дії тим, що не зрозуміли сенс роботи.

Річ у тому, що поруч з картиною "Без назви" традиційно виставляються пензлі та банки з фарбою: це невіднятна частина експоната, яка символізує творчий процес і його плоди. Картину дійсно можна було б сприйняти як незакінчену роботу, бо вона була єдиною на виставці без рами через свої великі габарити (7 на 2,3 метра).

Пара вирішила, що концепція картини, яка складається з безлічі різнокольорових мазків і бризок, полягає в колективній творчості, де кожен може додати щось своє. Але в реальності все намалював особисто JonOne в Сеулі в 2016 році на очах глядачів.

Керівник виставки Кан Вук підкреслив, що не висуватиме звинувачення проти пари – поліція їх відпустила. "Вони вирішили, що це колективне мистецтво – і помилилися. Зараз ми обговорюємо з художником, чи варто реставрувати картину".

"Без назви" пробуде на своєму місці до червня 2021 року. Тепер поруч з графіті з'явилася табличка "не торкатися", а кількість запитів про виставку збільшилася.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше