Справу харківського мера Кернеса та його колишніх охоронців переглянуть знову

Справу харківського мера Кернеса та його колишніх охоронців переглянуть знову

Справу харківського мера Кернеса та його колишніх охоронців переглянуть знову UA Полтава

Справу харківського міського голови Геннадія Кернеса та його колишніх охоронців щодо побиття і викрадення двох учасників місцевого Євромайдану має переглянути суд першої інстанції. Апеляцію Генпрокуратури та потерпілих щодо цього задовольнили 31 січня у Полтавському апеляційному суді.

Другий розгляд апеляцій по суті починають із 20-хвилинною затримкою. Із адвокатами присутні харківський міський голова Геннадій Кернес та його колишні охоронці, яких виправдав суд першої інстанції. Також є апелянт Сергій Ряполов та його адвокатка – на відеозв’язку. Прокурори у справі змінилися, згідно із постановою першого заступника Генпрокурора, каже суддя. Прокурор Богдан Беркута говорить:

"Апеляційну скаргу прокурорів, які подані до апеляційного суду, підтримую в повному обсязі".

Апеляційні скарги прокурори та потерпілий подали на ухвалу судді Київського райсуду Полтави Андрія Атонова. У серпні 2018 він закрив справу проти Кернеса та двох його охоронців щодо викрадення та побиття учасників харківського Євромайдану. Зробив це через неявку прокурорів на сім засідань поспіль.

Приблизно за 1,5 години на засіданні переходять до дебатів щодо апеляції.

Апелянт у справі Сергій РяполовUA Полтава

Апелянт у справі Сергій Ряполов

Апелянт у справі Сергій Ряполов розповідає:

"7 разів не приходили до суду прокурори та я – це 7 днів поспіль, сім робочих днів. Це термін, коли проходять хвороба. Натомість ми пана Кернеса тут чекали рік".

Представниця Сергія Ряполова Тетяна Зелькіна додає:

"Обвинувачений Кернес не з’являвся на судові засідання до апеляційного суду майже 1,5 роки і більше, ніж 15 засідань. По аналогії, яку вказують захисники, можна зазначити, що так він визнав себе винним або хоча б визнав наші апеляційні скарги".

Обвинувачені та їхні адвокати – проти задоволення апеляцій.

Обвинувачений у справі Геннадій Кернес говорить:

"Рішення суду першої інстанції має лишитися в силі. Всі мої поважні причини неявок були завчасно представлені суду".

Адвокати Геннадія КернесаUA Полтава

Адвокати Геннадія Кернеса

Адвокат Геннадія Кернеса Андрій Циганков каже:

"Чекали прокурорів не 7 робочих днів, а 2 тижні з урахуванням останнього засідання. І весь цей час 19 прокурорів не з’являлися. Тобто, питання друге, яке має з’ясувати суд: чи буде сприйнята судом така практика нормальною?".

Судді апеляцію задовольняють.

Колегія суддів Полтавського апеляційного судуФото: UA Полтава

Колегія суддів Полтавського апеляційного суду

Суддя Полтавського апеляційного суду Володимир Костенко зачитує:

"Ухвалу Київського райсуду Полтави від 10 серпня 2018 щодо обвинувачених Кернеса, Блинника та Сміцького скасувати і призначити новий розгляд у суді першої інстанції".

Коментувати ухвалу Геннадій Кернес відмовився.

Адвоката Геннадія Кернеса Лідія Ізовітова розповідає:

"Ця ухвала не оскаржується в касаційному порядку. Ми будемо радитися й думати, що робитимемо далі. Або просто ще раз підемо до суду першої інстанції і багато років ходитимемо по цій справі".

Апелянт Сергій Ряполов говорить:

"Суддя Антонов багато наробив помилок. Починаючи з того, що призначав спочатку засідання раз на 2 місяці, а потім раптом сім днів поспіль, робочих днів. Це складна буде справа, бо є час. І свідки починають забувати. А за нормами КПК вони мають по-новому давати всі свідчення".

Нагадаємо, перше засідання у справі апеляції відбулося 13 вересня 2018. Полтавський апеляційний суд понад рік не міг розпочати розгляд скарг, бо то Кернес, то його захисники не приїздили до Полтави.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди