Crew Dragon вперше в історії повторно перестикувався з МКС

Crew Dragon вперше в історії повторно перестикувався з МКС

Crew Dragon вперше в історії повторно перестикувався з МКС
NASA

Космічний корабель Crew Dragon компанії SpaceX мільярдера Ілона Маска вперше в історії повторно перестикувався з Міжнародною космічною станцією.

“Dragon перестикувався з Міжнародною космічною станцією, завершивши свій перший в історії політ для перестикування до іншого порту й звільнивши місце для прибуття за декілька тижнів Dragon Crew-2, а також CRS-22 Dragon цього літа”, — йдеться у повідомленні SpaceX у Twitter.

Корабель пристикувався до порту модуля Harmony на МКС. Раніше сьогодні, 5 квітня, Crew Dragon успішно відстикувався від переднього шлюзу цього ж модуля, вивільнивши місце для наступних місій.

Під час перестикування на борту корабля перебували четверо астронавтів: троє представників з NASA, а також астронавт Японського агентства аерокосмічних досліджень.

Що відомо

  • Американська приватна компанія Axiom Space назвала учасників першої туристичної місії корабля компанії бізнесмена Ілона Маска Crew Dragon до Міжнародної космічної станції.
  • Приватна космічна місія SpaceX Inspiration4, ініційована мільярдером Джаредом Айзекманом, повністю укомплектувала екіпаж.
  • SpaceX завершила передстартові випробування корабля для польотів на Марс.
  • Ілон Маск назвав орієнтовні терміни першої космічної місії на Марс за участі астронавтів. За його словами, за сприятливих обставин люди зможуть досягти Червоної планети вже за 4 роки.
  • SpaceX готувалася здійснити перший тестовий запуск міжпланетного корабля Starship SN8, який у майбутньому планують використовувати для польотів на Марс.

Вибір редакції

На початок