Дистанційне навчання у школах на Херсонщині: думки батьків та учнів

Дистанційне навчання у школах на Херсонщині: думки батьків та учнів

Дистанційне навчання у школах на Херсонщині: думки батьків та учнів Суспільне Херсон

З 5 квітня по 18 школи Херсонщини на дистанційному навчанні. Таке рішення обумовлене погіршенням епідситуації з поширенням коронавірусу. За школою лишається право самостійно обирати онлайн - платформу для навчання. Як організовано навчальний процес у міських і сільських школах та що про дистанційку думають батьки і учні, з’ясовувало Суспільне.

Третьокласниця Таїсія налаштовує себе і телефон на онлайн-заняття. За розкладом три уроки. Два - онлайн і третій – самостійне опрацювання завдань, як класних, так і домашніх. Дистанційне навчання дівчинці не дуже подобається. Говорить, що доводиться допізна вчити уроки і не вистачає часу на спілкування з друзями.

"Мені подобається більше в школі. Там можна поговорити з друзями, побігати, а дома сумно", - каже учениця III класу Таїсія Ляшенко.

Дистанційне навчання у школах на Херсонщині: думки батьків та учнівСуспільне Херсон

У 12 - річного Івана і його 8-річної сестри Аріни онлайн-уроків 5 квітняя немає. Хлопцю лише прислали завдання з геометрії, які необхідно виконати і надіслати до нуля годин. Іван говорить, що дистанційне навчання йому не до вподоби: не вистачає живого спілкування.

"Краще ходити у школу. Можна поспілкуватися з друзями, якщо якась тема не зрозуміла, то можна запитати у вчителя. А сидіти вдома і 60 відсотків виконувати завдання самостійно, якось не комфортно", - каже учень VII класу Іван Петрушенко.

Дистанційне навчання у школах на Херсонщині: думки батьків та учнівСуспільне Херсон

Аріні, навпаки, дистанційна форма навчання подобається. Каже, що багато часу залишається на дозвілля.

"Сидиш вдома. Не треба відповідати на уроках, а просто виконуєш завдання дома з братом і з усією сім′єю", - говорить учениця II класу Аріна Яременко.

Навчатися вдома подобається і чотирикласниці Уляні Ходій. У дистанційці бачить багато переваг.

"Я ставлюсь до дистанційного навчання добре, тому що можна довше поспати. Коли я вдома, то швидше можна зробити всі завдання. Якщо мені щось не зрозуміле, я підходжу до батьків або телефоную вчительці", - розказує учениця IV класу Уляна Ходій.

Дистанційне навчання у школах на Херсонщині: думки батьків та учнівСуспільне Херсон

За навчання вдома херсонка Наталя Вотеічкіна. Її дитина на сімейній або домашній формі - це коли весь освітній процес самостійно організовують батьки учня.

"Перевагами є те, що дитина має вільний графік, вона може обирати темп навчання, який їй зручний. Вона може тобто свій час планувати якимось чином. Що може бути недоліками? Недоліки-це те, що, по-перше, дитина повинна бути відповідальною і відповідальними батьки. Бо тут у даному випадку необхідна, звичайно, і допомога, і контроль, і розуміння того, що ти повинен все ж таки пройти навчальний план, який не відрізняється від навчальних планів при звичайній для нас формі навчання. Тобто є навчальний план, є певні вимоги, і дитина все ж таки до підсумкових якихось там етапів повинна бути готова", - каже Наталя Вотеічкіна.

Селище Дніпровське за 23 км від Херсона. До навчання на відстані, розказує директорка місцевої школи Тетяна Терещенко, призвичаїлися і вчителі, і учні, і батьки. Усі учасники цього процесу опанували онлайн-програми. Єдине, з чим бувають труднощі, поганий Інтернет.

"Коли ми всі підключені до Інтернету, наша система не витримує, навіть у нашому населеному пункті. Часто є збої. Виходять діти з онлайн-конференцій. Якщо ми будемо працювати у такому руслі, то необхідно покращувати технології, підсилювати все це", - говорить Тетяна Терещенко.

Дистанційне навчання у школах на Херсонщині: думки батьків та учнівСуспільне Херсон

У Ігоря Капляра дитина навчається у 6 класі. Чоловік з порозумінням ставиться до дистанційного навчання, але вважає, що діти мають відвідувати школу.

"Краще, щоб дитина ходила до школи і отримували у повній мірі знання. Спілкування дітей з вчителем є основою здобуття знань", - говорить Ігор Капляр.

Наскільки ефективними є онлайн-заняття, каже деканка факультету психології історії та соціології Херсонського державного університету Ірина Шапошнікова, можна буде побачити вже під час ЗНО. Нарікань на таку форму навчання, за словами професорки, від батьків багато. Діти перевантаженні завданнями, тестами та проєктами. Страждає психіка і втрачається якість знань.

"Треба думати, щоб не постраждала психіка дитини. У дитини не повинне скластися враження, що вона вчиться цілодобово. Дитина не повинна думати про те, що вона вчасно не здасть щось через зум. Вона не пройде вчасно якісь тести, що вона повинна виконати мільйон різних завдань, а вона не розуміє тему, з якої ці завдання задані", - розказала Шапошнікова.

Нині на Херсонщині 6 інтернатних закладів на очній формі навчання, 6 – на змішаній, інші - на дистанційній. Всі школи, розказує начальниця управління освіти і науки Херсонської облдержадміністрації Тетяна Юшко, забезпеченні Інтернетом, але не у всіх закладах він якісний.

"Територіальні громади, наприклад, Каланчацька, Нижньосірогозька, Велика Олександрівська, Білозерська Тягінська ми не можемо їм забезпечити швидкісний Інтернет. У нас сьогодні були пропозиції у державну програму з інформатизації щодо проведення туди швидкісного Інтернету, але це технічно неможливо. Велика розгалуженість, віддаленість школи від школи", - каже Юшко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди