Паралімпійська збірна України - друга в заліку Кубка націй з біатлону й лижних гонок. Усі результати НПК

42 медалі, перемога Людмили Ляшенко в загальному заліку та друге місце в заліку Кубка націй.

Сезон Кубка світу в біатлоні та лижних гонках серед паралімпійців завершено. У цю зиму спортсмени змагалися лише на трьох етапах Кубка світу - два відбулися у Словенії, а ще один - у фінському Вуокатті.

На цих трьох етапах збірна України здобула 42 нагороди! Цей результат дозволив українцям фінішувати на другому місці у заліку Кубка націй - як у біатлоні, так і в лижних гонках. І також друге місце завоювала Україна в спільному заліку Кубка націй.

А лідерка збірної України - Людмила Ляшенко - здобула перемогу в загальному заліку Кубка світу з біатлону, а також фінішувала третьою в загальному заліку з лижних гонок.

Суспільне Спорт розповідає про усі результати паралімпійської збірної України з біатлону та лижних перегонів.

Як виступила Україна в парабіатлоні: Кубок світу 2020/21

• Кількість медалей - 26 (16 - жінки, 10 - чоловіки)
  • Кількість перемог - 5 (усі - Людмила Ляшенко)
  • Місце у заліку Кубка націй - 2

Жінки

На трьох етапах Кубка світу українки здобули 16 медалей (5 золотих, 7 срібних та 4 бронзові).

Найкращою серед українок у парабіатлоні стала Людмила Ляшенко. У загальному заліку Кубка світу (враховані усі види парабіатлону) Ляшенко розділила перше місце із представницею Росії Вєрою Хлизовою - обидві спортсменки набрали по 500 очок.

При цьому у заліку парабіатлоністок, що змагалися стоячи, перші чотири місця саме за українками - Ляшенко, Батенкова-Бауман, Буй та Кононова. А ось Оксана Шишкова посіла третє місце серед парабіатлоністок із вадами зору.

Чоловіки

На рахунку українських парабіатлоністів 10 медалей: по п'ять срібних та бронзових. Зокрема, три срібних медалі на рахунку Тараса Радя, саме він став найкращим у складі чоловічої команди - 5 місце у загальному заліку Кубка світу .

Усього за збірну України у сезоні-2020/21 змагалися дев'ять спортсменів. Крім Радя, до топ-10 також потрапили ще двоє парабіатлоністів: Ярослав Решетинський посів шосте місце у заліку, а Василь Кравчук - восьме.

Саме ці троє парабіатлоністів потрапили і до топ-3 особистих заліків. Решетинський став третім серед спортсменів із вадами зору, у той час, як Радь і Кравчук посіли друге та третє місця відповідно серед сидячих парабіатлоністів.

• 36. Максим Яровий (Україна) - 42

У заліку Кубка націй Україна фінішувала другою - 3370 очок. На подіумі також Росія - 5594 очки та Німеччина - 1516.

Як виступила Україна в лижних гонках

• Кількість медалей - 16 (12 - жінки, 4 - чоловіки)
  • Кількість перемог - 3 (2 - Людмила Ляшенко, 1 - Олександра Кононова)

Жінки

У лижних гонках українки здобули лише 12 медалей, три з яких - золоті. Двічі вигравала гонки Людмила Ляшенко, ще одну перемогу здобула Олександра Кононова.

Як і в парабіатлоні, найкращою серед українців у лижних гонках стала Людмила Ляшенко. У жіночому заліку Ляшенко посіла третє місце, набравши 505 очок. Крім Ляшенко, до десятки найкращих у лижних гонках потрапили ще двоє українок. Олександра Кононова посіла сьоме місце, а Юлія Батенкова-Бауман - дев'яте.

Як і в парабіатлоні, перемогу у заліку лижниць, що змагалися стоячи, здобула Людмила Ляшенко. А ось Кононова та Батенкова-Бауман посіли третє та четверте місця.

Чоловіки

На відміну від жінок, чоловіки здобули чотири нагороди на трьох етапах Кубка світу в лижних перегонах. У чоловічому заліку найкращим серед українців став Тарас Радь. Він розділив восьме місце із представником Швеції Зебастьяном Моденом, набравши 330 очок.

Був близьким Радь до потрапляння у топ-3 і в заліку сидячих лижників, однак разом із Василем Кравчуком посів 4-5 місця.