«Не вистачає спілкування з друзями»: у закладах 5 громад Полтавщини продовжили дистанційне навчання

«Не вистачає спілкування з друзями»: у закладах 5 громад Полтавщини продовжили дистанційне навчання

«Не вистачає спілкування з друзями»: у закладах 5 громад Полтавщини продовжили дистанційне навчання Суспільне Полтава

34 дитини та шість десятків педагогів із навчальних закладів Полтавщини нині хворіють на COVID-19. Загалом же від початку навчального року таких випадків виявили понад півтори тисячі. Про це повідомив начальник управління обласного департаменту освіти Сергій Рибалко.

Крім закладів, у яких є хворі, частково на дистанційне навчання перейшли, зокрема, і в установах п’яти громад, де посилили карантинні обмеження. Навчатися очно можуть лише вихованці дитсадків, учні початкових класів та студенти-медики, які задіяні у лікуванні пацієнтів із коронавірусом.

Учні початкових класів можуть навчатися очноСуспільне Полтава

Учні початкових класів можуть навчатися очно

Нагадаємо, крім навчальних закладів п’яти громад області, обмеження стосуються й інших установ. Зокрема, від 3 до 17 квітня не можна відвідувати кафе та ресторани. Вони працюють на виніс та доставку. Крім того, мають бути зачинені торговельно-розважальні центри, але в них можуть працювати аптеки, дозволено торгувати продуктами, засобами гігієни та побутовою хімією. Не можна приймати відвідувачів у спортзалах, фітнес-центрах та басейнах.

Із зошитом зі вправами та ноутбуком починає урок англійської Неля Бечкало. Онлайн-заняття вона проводить для п’ятих та сьомих класів полтавського ліцею №3.

"Ідемо по наших підручниках, як усе запланували. 20 хвилин ми маємо працювати в «Зумі», далі давати якесь завдання, щоб діти відпочивали. Тому, що за комп’ютером сидіти складно. Зараз у них більше можливостей погуглити, якщо щось незрозуміло. Але якщо вони в школі, то більше можливостей поговорити і спитати в когось це", — говорить учителька англійської мови Неля Бечкало.

Учителька англійської мови проводить онлайн-заняттяСуспільне Полтава

Учителька англійської мови проводить онлайн-заняття

Заняття у закладі нині – лише для початкових класів. У ліцеї це треті та четверті. Загалом – приблизно третина учнів, каже директорка Ірина Гринь.

"Коригували освітні плани ми здебільшого тоді, коли, навчаючись у стінах, розуміли, що прийде дистанційна форма навчання. То деякі теми, які складні і потребують особистого пояснення, вчителі перенесли на той період, щоб зараз в «Зумі» вправи, завдання на більш прості теми вивчати", — каже диреторка полтавського ліцею №3 Ірина Гринь.

Директорка полтавського ліцею №3 Ірина ГриньСуспільне Полтава

Директорка полтавського ліцею №3 Ірина Гринь

Після уроків забирає доньку-третьокласницю Марина Козюра. Каже: відпускати дитину на заняття не боїться, бо в ліцеї дотримуються вимог карантину.

"Краще в школі тому, що спілкування між дітьми, діти контактують із вчителем, їм набагато доступніше спілкуватися і вони набагато доступніше сприймають матеріал. Вона, в принципі, зі школи приходить підготована і може виконувати домашні завдання сама", — розповідає мама школярки Марина Козюра.

Мама школярки Марина КозюраСуспільне Полтава

Мама школярки Марина Козюра

А одинадцятикласниця Марія після уроків виходить прогулятися із друзями. Її заняття були онлайн.

"Це додаток «Моя школа». Сюди нам виставляють оцінки, тут у нас розклад, сюди пишуть повідомлення вчителі. Нам надсилають домашні завдання повідомленням і ми можемо як відповідь на це повідомлення прикріпити фото своєї роботи або презентацію", —говорить одинадцятикласниця Марія Ворона.

За допомогою телефону Марія готується і до зовнішнього незалежного оцінювання.

"У школі в нас є уроки-колоквіуми, де нам зазвичай дають можливість із певними вчителями підготуватися до певних уроків, то ми ще й зі своїми вчителями готуємося. І, звичайно, самостійно також – багато різних вебінарів, відео на «Ютубі». Єдине, чого не вистачає, – це спілкування в класі з друзями", — додає одинадцятикласниця Марія Ворона.

Одинадцятикласниця Марія ВоронаСуспільне Полтава

Одинадцятикласниця Марія Ворона

Дистанційно полтавські школярі середніх та старших класів навчаються через посилення карантинних обмежень. Їх запровадили 30 березня рішенням регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки.

Із 3 до 17 квітня, окрім Полтавської громади, посилені обмеження діятимуть також у Горішньоплавнівській, Миргородській, Лубенській та Гадяцькій громадах.

Крім того, на Полтавщині закривати можуть також окремі класи чи цілі заклади, якщо виявлять хворих із коронавірусом.

"Це все вирішується індивідуально, звичайно, і залежить від кількості хворих, загальної епідеміологічної ситуації, рішення комісії з надзвичайних ситуацій Полтавської області. Ми маємо один закритий заклад дошкільної освіти, шість груп у закладах дошкільної освіти також закрито, а також три класи у закладах загальної середньої освіти. Але ця цифра динамічна. Заклади професійно-технічної освіти, вищої та фахової передвищої освіти працюють за змішаною та дистанційною формою навчання", — каже начальник управління обласного департаменту освіти Сергій Рибалко.

Начальник управління обласного департаменту освіти Сергій Рибалко. Фото з соцмережСуспільне Полтава

Начальник управління обласного департаменту освіти Сергій Рибалко. Фото з соцмереж

За словами Сергія Рибалка, загалом в освітніх закладах Полтавщини нині хворих на COVID-19 майже сотня. У школах, зокрема, хворіє приблизно по два десятки учнів та педагогів. У садочках – шестеро дітей та 16 працівників, а в коледжах, профтехучилищах тощо лікуються від коронавірусу десяток вихованців та удвічі більше персоналу. Загалом же від початку навчального року хворих понад півтори тисячі.

Нагадаємо, карантин через поширення коронавірусу в Україні впровадили торік 12 березня. Тоді першими обмежили роботу саме освітніх установ. У дитсадках, школах та позашкільних закладах, а також у вишах рекомендували запровадити дистанційне навчання.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди