17-річні Ковтун та Бачинська - чемпіони України у спортивній гімнастиці. Результати змагань Ірина Надюк

Друга поспіль перемога Ковтуна на рівні української першості.

В Кропивницькому відбувся чемпіонат України зі спортивної гімнастики. За його підсумками були визначені найсильніші гімнасти як у командному, так і особистому змаганнях.

Найкращими на рівні української першості стали два 17-річні гімнасти. Ілля Ковтун став чемпіоном у багатоборстві серед чоловіків, а Анастасія Бачинська - серед жінок.

Як виступили чоловіки на чемпіонаті України?

У чоловічому багатоборстві змагалися представники збірної України зі спортивної гімнастики: Ігор Радівілов, Петро Пахнюк, Євген Юденков, Ілля Ковтун, Володимир Костюк та Назар Чепурний, які потрапили до попереднього складу на чемпіонат Європи, а також Роман Ващенко - золотий призер Євро-2020 зі спортивної гімнастики у командному виступі. Пропускав чемпіонат України відсторонений від змагань Олег Верняєв.

Крім багатоборства, гімнасти визначили сильнішого в окремих видах. За підсумками турніру найбільшу кількість золотих медалей здобув Ілля Ковтун. 17-річний гімнаст став переможцем у багатоборстві, а також переміг у трьох дисциплінах - вільних вправах, вправах на коні і на парлельних брусах.

У багатоборстві Ковтун зміг випередити Петра Пахнюка, який посів друге місце. Обидва гімнасти набрали однакову кількість балів, однак завдяки більшій кількості перемог в окремих дисциплінах перемогу здобув саме Ковтун. Хоча у кваліфікації найкращим на чемпіонаті України був саме Пахнюк із результатом 86.9 (Ковтун став четвертим - 82.6).

Переможці чемпіонату України зі спортивної гімнастики. Результати (чоловіки)

• Поперечина: Петро Пахнюк

Загалом 17-річний Ковтун здобув 5 особистих нагород на чемпіонаті України. Крім чотирьох золотих медалей, в активі Ковтуна "бронза" в опорному стрибку. А вправи на кільцях український гімнаст закінчив із четвертим результатом.

Для Ковтуна участь на чемпіонаті України стала другою в кар'єрі. В 2020 році гімнаст здобув 6 золотих нагород у особистих виступах, а також одну бронзову (у опорному стрибку).

Щодо решти спортсменів, то дві золоті медалі на чемпіонаті України здобув Ігор Радівілов (кільця та опорний стрибок), ще одна на рахунку Петра Пахнюка (поперечина).

Чемпіонат України зі спортивної гімнастики. Результати (чоловіки)

• 1. Ілля Ковтун (Черкаси) - 4/1/0
  • 2. Ігор Радівілов (Київ) - 2/0/0
  • 3. Петро Пахнюк (Київ) - 1/1/1
  • 4-5. Євген Юденков (Крімінна) - 0/2/2
  • 4-5. Володимир Костюк (Дніпро) - 0/2/2
  • 6. Роман Ващенко (Київ) - 0/2/1

Як виступили жінки на чемпіонаті України?

Серед жінок участь на чемпіонаті України зі спортивної гімнастики взяли лише двоє спортсменок, що потрапили до попередньої заявки на Євро. Крім 17-річної Анастасії Бачинської, на турнірі змагалася також Єлизавета Губарєва.

На відміну від чоловіків, українські гімнастки змагалися крім багатоборства за нагороди у чотирьох дисциплінах - опорному стрибку, брусах, колоді та вільних вправах.

17-річна Бачинська на чемпіонаті України здобула перемогу у багатоборстві, а також стала найкращою у вправах на колоді. Вона стала єдиною спортсменкою на змаганнях серед жінок, що здобула дві золоті нагороди.

Для Бачинської це друга участь на чемпіонаті України. В 2020 році українська гімнастка здобула три бронзові нагороди. А того ж року - "золото" у командній першості на чемпіонаті Європи.

Переможці чемпіонату України зі спортивної гімнастики. Результати (жінки)

• Багатоборство: Анастасія Бачинська
  • Опорний стрибок: Яна Федорова
  • Бруси: Єлізавета Губарєва
  • Колода: Анастасія Бачинська
  • Вільні вправи: Діана Савельєва

Найбільшу кількість нагород на змаганнях здобули Яна Федорова та Єлизавета Губарєва - по три. Губарєва, крім другого місця у багатоборстві, стала найкращою у вправі на брусах, а також здобула бронзу на колоді. А ось Федорова у багатоборстві стала третьою, проте в опорному стрибку та брусах виграла золоту та срібну медалі.

Чемпіонат України зі спортивної гімнастики. Результати (жінки)

• 7-9. Софія Дикальчук (Черкаси) - 0/0/1
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів