На Хмельниччині встановлюють заборони "червоної" зони. Що зміниться в громадах

На Хмельниччині встановлюють заборони "червоної" зони. Що зміниться в громадах

На Хмельниччині встановлюють заборони "червоної" зони. Що зміниться в громадах Суспільне Поділля

На Хмельниччині з 7 квітня буде встановлено заборони "червоного" рівня епідемічної небезпеки. Таке рішення було прийняте на засіданні обласної комісії з питань ТЕБ і НС. Утім, кожна громада прийматиме власні рішення щодо реалізації цих заборон, оскільки рішення обласної комісії носить рекомендаційний характер.

Про це Суспільному повідомив головний санітарний лікар області Микола Габрикевич.

За його словами, попередньо обмеження встановлюються до 18 квітня.

"Рішення МОЗу щодо переміщення Хмельницької області до "червоної зони" епідемічної небезпеки ще не має. Але, на нашу думку, воно обов'язково буде за кілька днів, бо ситуація із захворюваністю на COVID-19 у нас важка, лікарні переповнені. І хоча область наразі ще не у "червоній" зоні, ми вже прийняли рішення про запровадження на території Хмельниччини обмежень червоного рівня епідемічної небезпеки", - каже Микола Габрикевич.

Згідно з протоколом обласної комісії з ТЕБ і НС, з 7 квітня рекомендовано заборонити:

 • Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.
 • Приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах.
 • Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:
 1. приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання;
 2. торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень;
 3. провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, перукарень та салонів краси за попереднім записом;
 4. виконання робіт із збирання і заготівлі відходів;
 5. провадження діяльності з надання телекомунікаційних послуг. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність з надання телекомунікаційних послуг, здійснюється за попереднім записом.
 • Приймання у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах.
 • Проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
 • Робота закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів.
 • Діяльність ринків, крім продовольчих.
 • Відвідування закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, а також осіб, які беруть участь у заходах з оцінювання якості освіти.
 • Здійснення регулярних перевезень пасажирів автомобільним та залізничним транспортом у межах області, крім транзитних перевезень та перевезень: легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше п’яти осіб без урахування дітей віком до 14 років;
 • Проведення державними та комунальними закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, крім:
 1. надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;
 2. надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;
 3. надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними та пульмонологічними захворюваннями;
 4. надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;
 5. надання планової медичної допомоги закладами охорони здоров’я національного рівня, що надають третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу, за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
 6. проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей.

За словами заступника Хмельницького міського голови Романа Примуша, зазначені обмеження є рекомендованими для виконання в усіх громадах Хмельницької області. Але як їх реалізовуватимуть на місцях - вирішуватимуть громади.

"У середу, 7 квітня, заплановане засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС, на якому і будуть затверджені обмеження, які діятимуть на території Хмельницької міської тергромади. Транспорт, ринки і все інше працюватимуть до 7 квітня у звичному режимі, але з тими обмеженнями, які були прийняті нами раніше, 2 квітня на міській комісії. 7 квітня вирішуватимемо, які саме обмеження потрібно вводити у Хмельницькій громаді", - каже Роман Примуш.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди