Марсохід Perseverance успішно скинув дрон NASA на Марс

Марсохід Perseverance успішно скинув дрон NASA на Марс

Марсохід Perseverance успішно скинув дрон NASA на Марс
NASA

Марсохід Perseverance успішно скинув мінігелікоптер Ingenuity (Винахідливість) Національного управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) на Марс.

Так, ультралегкий літальний апарат був закріплений до марсохода Perseverance, який дістався поверхні Марсу в лютому.

"Посадка гелікоптера на Марсі підтверджена! Подорож у 471 мільйон кілометрів на борту NASA завершилася остаточною висадкою з марсохода на поверхню Марсу 4 квітня. Наступна віха? Пережити ніч", — йдеться у повідомленні лабораторії реактивного руху NASA.

Ingenuity — роботизований дрон-розвідник для дослідження поверхні Марса з метою спрямування подальших пересувань ровера Perseverance. Маленький дрон у вигляді гелікоптера буде використаний для тестування і демонстрації технології польотів на Марсі. За результатами тестування NASA оцінить перспективність технології. Дрон повинен забезпечити розвідку місцевості для Perseverance. Якщо технологія виявиться успішною, НАСА використовуватиме її у майбутніх місіях до Марса. Майже двокілограмовий мінігелікоптер коштував NASA близько $85 мільйонів доларів.

Що відомо

  • Марсохід Perseverance ("Наполегливість") NASA за допомогою камер для уникнення небезпек зробив кілька світлин власної тіні на Марсі.
  • Національне аерокосмічне бюро США оприлюднило запис посадки роверу Perseverance ("Наполегливість") на поверхню Марсу, яку він здійснив 18 лютого. Також NASA оприлюднило перші звуки, які записав марсохід в атмосфері планети.
  • Запуск марсоходу Perseverance планували 12 червня, проте NASA перенесло відправлення через дефект з обладнанням наземних систем.
  • 30 липня 2020 NASA успішно запустило марсохід на Марс.
  • Марсохід американського космічного агентства NASA Perseverance надіслав на Землю аудіофайл, записаний під час його переміщення у космосі.
  • Марсохід Perseverance записав перші звуки свого руху поверхнею Червоної планети.

Читайте також

NASA пропонує всім охочим залишити своє ім'я на Марсі

Іграшка для дорослих. Lego разом з NASA випустила конструктор космічного телескопа Hubble

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок