Жуніор Мораєс забив 100-й гол у чемпіонаті України. Лише чотири гравці забивали більше ФК "Шахтар"

Завдяки дублю у ворота "Ворскли" Мораєс випередив Андрія Ярмоленка.

У 20-му турі чемпіонату України "Шахтар" відправився у Полтаву, де грав проти місцевої "Ворскли". Матч закінчився із рахунком 2:0 на користь "Гірників", а обидва голи забив саме Мораєс.

Голами нападник донеччан відзначався у кожному із таймів. На 42-й хвилині Мораєс отримав пас на хід від Алана Патріка, випередив захисника "Ворскли" Сергія Яворського і пробив точно у дальній кут.

На 62-й хвилині Мораєс відзначився дублем та подвоїв перевагу "Шахтаря". Ще одна передача на хід від Патріка, після чого форвард "Гірників" пробив у ближній кут воріт.

Забити ще у ворота "Ворскли" Мораєс не зміг. На 82-й хвилині форварда "Шахтаря" замінили.

Голи у ворота "Ворскли" стали для Мораєса 99-м та 100-м відповідно, для цього йому знадобилося 186 матчів - найменший показник серед топ-10 найкращих бомбардирів в історії турніру.

Завдяки забитим м'ячам форвард "Шахтаря" вийшов на 5-е місце у списку бомбардирів чемпіонату України.

"Хочеться завжди перемагати, допомогати командам і підтримувати менталітет переможця. Але поза всяких сумнівів: число у 100 забитих м'ячів особисто для мене - хороший показник у кар'єрі", - зазначив після матчу Мораєс.

До гри проти полтавської команди, Мораєса випереджав за кількістю забитих м'ячів колишній вінгер "Динамо" Андрій Ярмоленко. В активі Ярмоленка 99 м'ячів. Попереду Мораєса лише чотири футболісти.

Топ-10 найкращих бомбардирів у історії чемпіонатів України

• 1-2. Сергій Ребров - 123 (10 - "Шахтар", 113 - "Динамо")
  • 1-2. Максим Шацьких - 123 (96 - "Динамо", 22 - "Арсенал", 5 - "Говерла")
  • 3. Євген Селезньов* - 116 (24 - "Шахтар", 19 - "Арсенал", 68 - "Дніпро", 5 - "Колос")
  • 4. Андрій Воробей - 105 (80 - "Шахтар", 12 - "Дніпро", 9 - "Арсенал", 4 - "Металіст")
  • 5. Жуніор Мораєс* - 100 (22 - "Динамо", 35 - "Металург" (Донецьк), 43 - "Шахтар")
  • 6. Андрій Ярмоленко* - 99 (99 - "Динамо")
  • 7. Олександр Гайдаш - 95 (85 - "Таврія", 10 - "Іллічівець")
  • 8. Олександр Гладкий* - 94 (1 - "Металіст", 14 - "Харків", 41 - "Шахтар", 2 - "Дніпро", 23 - "Карпати", 2 - "Чорноморець", 11 - "Зоря")
  • 9-10. Марко Девіч - 90 (2 - "Волинь", 4 - "Шахтар", 84 - "Металіст")
  • 9-10. Сергій Мізін - 90 (16 - "Динамо", 8 - "Дніпро", 2 - "Чорноморець", 25 - "Карпати", 7 - "Кривбас", 8 - "Металіст", 24 - "Арсенал")

* - продовжують кар'єру

• Жуніор Мораєс виступав за три українські клуби - донецький "Металург" (2012-2015 роки), а також "Динамо" (2015-2018 рр) та "Шахтар", за який грає з 2018 року.
  • У сезоні-2020/21 Мораєс забив лише 4 м'ячі у 15 поєдинках чемпіонату.
  • Під час березневих матчів збірної України Мораєс відзначився першим голом у складі національної команди - проти Фінляндії (1:1). Загалом на його рахунку 11 поєдинків за жовто-синіх.

• 10 квітня - "Шахтар" зіграє матч 21-го туру УПЛ проти "Маріуполя".
  • Після 20 матчів "Гірники" відстають від лідера "Динамо" на 7 очок (42 проти 49).
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт