На Запоріжжі відбулися семінари присвячені недопущенню отруєння бджіл добривами

На Запоріжжі відбулися семінари присвячені недопущенню отруєння бджіл добривами

На Запоріжжі відбулися семінари присвячені недопущенню отруєння бджіл добривами unsplash.com

Протягом лютого-березня в територіальних громадах Запорізької області відбулися семінари присвячені недопущенню випадків отруєння бджіл внаслідок застосування пестицидів та агрохімікатів.

Про це повідомляє Держспоживслужба у Запорізькій області.

Загалом організовано та проведено 52 зустрічі, в яких взяли участь понад 1,3 тис. представників суб’єктів господарювання, що займаються бджільництвом і вирощуванням сільськогосподарських культур, громадських організацій, райдержадміністрацій та ОТГ.

Під час зустрічей учасникам розповіли про зміни у законодавстві, провели роз’яснювальну роботу щодо профілактики отруєнь бджіл пестицидами, порядку реєстрації пасік, проведення щорічних весняних протиепізоотичних заходів на пасіках, вимог законодавства відносно транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві.

Також пасічникам було рекомендовано зареєструватися та користуватися перевагами автоматичної інформаційної системи GRAND ЕХРЕRТ, завдяки якій бджолярі можуть оперативно отримувати інформацію щодо обробки полів пестицидами, щоб вжити заходів і уникнути контактів бджіл з отруйними речовинами.

Про зміни у законодавстві у сфері бджільництва

Як повідомляє Економічна правда, 19 лютого 2021 р. Мінекономіки видало наказ №338 "Про деякі питання у сфері бджільництва". Він запроваджує чіткі правила взаємодії для держави та пасічників, та створює інструменти регулювання ринку бджільництва.

Зокрема швидкий порядок реєстрації пасік та видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, дієву інструкцію з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, запровадження механізму економічної оцінки збитків від отруєння бджіл. Наказ також запроваджує механізм комунікації між пасічниками та аграріями щодо використання засобів захисту рослин, який запобігатиме отруєнню бджіл.

Наступним кроком має стати ухвалення закону "Про бджільництво", який комплексно врегулює всі проблемні питання галузі, а також нормативно-правового документа, який врегулює правові відносини щодо запилення.

Що відомо

  • Торік у квітні про загибель бджіл майже одночасно повідомили одразу з кількох населених пунктів Запорізької області. Пасічники звинувачували в інцидентах місцевих фермерів. Схожа ситуація спостерігалася і в інших областях України, зокрема на Сумщині, Тернопільщині та Рівненщині.
  • За 2020 рік Україна експортувала понад 81 тис. тонн меду натурального. Це на 44% більше, ніж у 2019-му, і є рекордним показником за весь час. Імпорт меду Україна наростила з $0,06 млн у 2019 році до $0,27 млн у 2020-му. Зокрема Бджолярі Запорізької області у 2020 р. експортували понад 5 тис. т меду.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди