24-річна біатлоністка переходить з Росії в Румунію. Її хочуть втримати, хоч і не давали шансів

24-річна біатлоністка переходить з Росії в Румунію. Її хочуть втримати, хоч і не давали шансів

24-річна біатлоністка переходить з Росії в Румунію. Її хочуть втримати, хоч і не давали шансів Eurosport

Ця спортсменка змусила говорити про себе на чемпіонаті Росії.

На чемпіонаті Росії з біатлону однією із найкращих спортсменок стала маловідома 24-річна Наталя Ушкіна. На змаганнях виступала уся основа збірної Росії, у такій конкуренції Ушкіна виграла три медалі - Світлана Міронова, Ульяна Кайшева, Ірина Казакевіч, Ларіса Кукліна.

Ушкіна фінішувала другою у спринтерській гонці і здобула перемогу у переслідуванні. У мас-старті російська біатлоністка посіла друге місце, поступившись лише Ларісі Кукліній.

Однак у наступному сезоні Ушкіна не планує залишатися у Росії та виступатиме за збірну Румунії. Саме такими були її плани.

Хто така Наталія Ушкіна?

Ушкіна є представницею Мордовської області і розпочала виступи у біатлоні з 14 років. Уперше на міжнародному рівні вона змагалася у сезоні-2014/15, коли разом із юніорською командою здобула "срібло" у естафеті на чемпіонаті світу.

На цьому подіуми Ушкіної на юніорському рівні не закінчилися. На юніорському Кубку IBU у сезоні-2015/16 вона здобула перше "золото" - в індивідуальній гонці у Ленценрхайде, а у сезоні-2016/17 - "срібло" та "бронзу" на етапах у Гохфільцені та Поклюці.

Крім медалей, Ушкіна за свою кар'єру 13 разів фінішувала у топ-10 на юніорському рівні міжнародних змагань. Однак за дорослу збірну Росії вона ніколи не виступала і навіть не потрапляла у заявки основної команди. Відповідно, усі її виступи за Росію обмежуються юніорськими змаганнями.

Ушкіна не планує залишатися у Росії?

У серпні 2020 року Ушкіна подала заяву щодо зміни збірної. Вона отримала пропозицію від Росії та погодилася на перехід, а в листопаді 2020-го року отримала громадянство країни.

Після першої срібної нагороди на чемпіонаті Росії, Ушкіна підтвердила, що від своїх планів відмовлятися не збирається. При цьому зазначила, що її виступи на російській першості - обов'язок перед регіоном, який підтримував її під час кар'єри.

"Перехід у збірну Румунії відбудеться. Отримала румунське громадянство, тому з нового сезону буду виступати за нову команду. Румунський паспорт отримала зовсім недавно. Оскільки половину сезону мене утримувала Мордовія, я, грубо кажучи, була їм повинна - регіон купляв мені патрони, давав гвинтівку. Крім цього, змагальна практика".

Згодом Ушкіна зазначила, що не планує приймати будь-яку пропозицію від Союзу біатлоністів Росії з приводу того, щоб залишитися.

"Результат став високим лише у 2021 році. В 2020-му такого не було, а зараз відбувся прорив. У минулому році мене покликали у збірну Румунії, весь цей час робили документи, а я просто чекала. Мене відпустили з Росії, дали добро. Вже вирішила все і не збираюся залишатися в Росії. Якщо буде пропозиція, від якою не зможу відмовитися? Ні, все одно її не прийму. Усе вирішено".

Проте після третьої медалі на чемпіонаті Росії, схоже, що плани Ушкіної можуть змінитися. Вона повідомила про пропозицію від СБР залишитися і виступати за збірну Росії.

"Підсумок цього чемпіонату Росії для мене - повний успіх. Пропозиція від голови Союзу біатлоністів Росії Віктора Майгурова залишитися в збірній? Треба поговорити. Не готова до цього. Або не знаю", - зазначила Ушкіна.

Ушкіна має право на зміну збірної. У 2019 році Міжнародний союз біатлоністів (IBU) вніс корективи у правила зміни національної команди для спортсмена, які сприяють зміні громадянства.

Що необхідно для зміни громадянства?

  • Наявність зв'язку із новою країною (румунський паспорт).
  • Домовленість між федераціями біатлону Росії та Румунії.
  • Дозвіл виконавчого комітету IBU. В інакшому випадку Ушкіній доведеться після зміни збірної сидіти 3 роки в карантині.

Саме на наявність відповідних нюансів у переході звернув увагу президент СБР Віктор Майгуров. Він зазначив, що не впевнений у тому, що IBU санкціонує цей перехід.

"Враховуючи правила Міжнародного союзу біатлоністів, домовитися щодо переходу з однієї країни до іншої буде дуже непросто. Вона ж розуміє, що в іншій країні з не дуже великою конкуренцією у неї значно більше шансів змагатися на турнірах найвищого рівня, але я поки не впевнений, що IBU схвалить її перехід".

Чи змінювали раніше російські біатлоністи збірну?

Неодноразово. Кілька ексросіянок досягали найвищих вершин за інші команди. Наприклад, громадянство змінила Дар'я Домрачева (Білорусь). Ось лише кілька прикладів.

  • 2002 рік. Лілія Вайгіна-Єфремова: Росія - Білорусь - Україна. Результат: "бронза" у спринті на Олімпіаді-2006, чотири медалі на етапах Кубка світу.
  • 2005 рік. Дар'я Домрачева: Росія - Білорусь. Результат: Великий Кришталевий глобус, шість медалей на Олімпійських Іграх та сім - на рівні чемпіонатів світу.
  • 2008 рік. Анастасія Кузьміна: Росія - Словаччина. Результат: шість медалей на Олімпійських Іграх, три - на рівні чемпіонатів світу.

Крім цього, за збірну України зараз виступають кілька росіянок - Катерина Бех, Надія Бєлкіна, Анастасія Рассказова, Оксана Москаленко.

Що відомо

  • Ушкіна може стати третьою росіянкою у складі жіночої збірної Румунії з біатлону. Перед початком сезону-2019/20 до цієї команди перейшли Єлена Чиркова та Анастасія Толмачова.
  • У сезоні-2020/21 румунки не набрали жодного очка в особистих гонках Кубку світу, а в Кубку націй посіли 27-е місце - квота на наступний сезон Кубка світу складатиме 1 біатлоністку.
  • Найкращий результат жіночої збірної Румунії у сезоні 12-е місце в естафеті на етапі Кубка IBU. В особистих гонках - 18-е місце Еніки Мартон у спринті на Кубку IBU.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика