Весняний призов на Запоріжжі. Скільки він триватиме та кого призиватимуть

Весняний призов на Запоріжжі. Скільки він триватиме та кого призиватимуть

Весняний призов на Запоріжжі. Скільки він триватиме та кого призиватимуть

1 квітня, згідно з указом президента, в Україні стартувала весняна призовна кампанія, яка триватиме до червня.

Як призов відбуватиметься в області, пояснив в етері Українського радіо Запоріжжя начальник групи морально-психологічного забезпечення та зв'язків з громадськістю Запорізького обласного військового комісаріату, підполковник Андрій Якунін.

Коли і кого призиватимуть

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України № 230 від 24 березня цього року Запорізька область має поставити до війська 605 осіб, з яких до збройних сил буде направлено 210 юнаків, до держспецтрансслужби - 23, до національної гвардії - 157, до державної прикордонної служби - 215 осіб. Загалом в Україні до війська піде трохи більш як 14 000 тисяч осіб. Перша відправка призовників з Запоріжжя запланована на 6 квітня.

Призову, за Законом України "Про військовий обов’язок і військову службу" підлягають громадяни чоловічої статі, придатні за станом здоров’я, віком від 18 до 27 років.

Читайте також: "Знайдемо тобі окуляри". Чому військкомати забирають до ЗСУ з діагнозом

Як працюватимуть територіальні центри комплектування

Наразі у зв'язку з пандемією були переглянуті графіки роботи як медичної комісії, так і територіальних центрів комплектування. Основна мета – це забезпечити дотримання карантинних вимог, дотримання масочного режиму, оброблення засобами для дизінфекції.

Головна мета - розвести максимальну кількість особового складу територіальних центрів та юнаків, які проходять медичну комісію, оформляють документи для того, щоб не було скупчення. Для цього затверджуються відповідні графіки, які максимально жорстко контролюються.

Територіальні центри працюють по буднях, 8 годин на день, 5 днів на тиждень. Медична комісія не є в складі територіальних центрів, а утворюється відповідним розпорядженням голови відповідної державної адміністрації і до її складу входять медичні працівники лікарень, тих територій, де вони знаходяться.

Скільки призовників в області

Загальний призовний ресурс Запорізької області - близько 37 000 тисяч осіб, це громадяни віком від 18 до 27. Є певні категорії, які мають відстрочку, а є ті категорії, які взагалі не призиваються на строкову службу. Це, наприклад, громадяни, які були засуджені або списані за станом здоров’я. Залишається близько 20 000 тисяч осіб, з цих 20 000 тисяч близько 8 000 тисяч знаходяться в постійному довготривалому розшуку. Тобто більше третини осіб ухиляється від проходження військової служби.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди