1100 заяв за січень написали тернополяни на виплату пільг готівкою

1100 заяв за січень написали тернополяни на виплату пільг готівкою

1100 заяв за січень написали тернополяни на виплату пільг готівкою оригінальне

1100 заяв за січень написали тернополяни на виплату пільг готівкою. Про це повідомила заступниця начальника відділу персоніфікованого обліку міського управління соцполітики Марія Божик.

За її словами, написати заяву на виплату пільг на житлово-комунальні послуги грошима тепер можна в будь-який час. Це – рішення уряду. Раніше, щоб отримувати виплати грошима, подавати заяву можна було двічі на рік - до 15-го жовтня (на опалювальний період) та до 15-го травня (на неопалювальний період).

Тернополянин Іван Гузик має 75% пільг на житлово-комунальні послуги як учасник бойових дій. Чоловік прийшов до управління соцполітики, щоб написати заяву на отримання пільг готівкою:

"У готівковій формі хочу получати, тому що пільги приходять 24-25 числа, а по 25 треба вже розрахуватися з комунальними послугами. Пеня нараховується, а нащо мені лишня пеня".

Заступниця начальника відділу персоніфікованого обліку міського управління соцполітики Марія Божик розповідає про зміни в порядку надання пільг та як отримати пільги готівкою:

"З 1 січня 2020 року внесено зміни в постанову, відповідно до якої пільговики мають можливість перейти на готівкову форму виплати пільг. Для цього необхідно взяти реквізити поточного рахунку з банку, принести до нас, на Лисенка, 8 і написати заяву на отримання готівки. Зараз вже зняли обмеження в часовому просторі, будь-який пільговик може звернутися, написати заяву на готівку. Ми надаємо пільгу на житлово-комунальні послуги, і відповідно пільговики до нас звертаються з заявою, приносять відповідні документи чи поновлюють документи. І мають право отримати свої пільги або в грошовій формі, або в безготівковій формі - за їхнім вибором. Ми рахуємо пільги по нормі, згідно чинного законодавства, і кожна категорія пільговика має свій процент пільги. Діти війни – 25%, учасники війни – 50%, особи з інвалідністю внаслідок війни – 100%, тобто залежить від категорії пільговика і права, яке він має на пільги"

Кор.з.к/ Також Марія Божик показала, як виглядає заява на отримання пільг готівкою.

Тернополянин Володимир, який не назвав свого прізвища, каже – заяву на отримання пільг готівкою написав, але грошей ще не отримав:

"Десь два тижні тому, дав реквізити, дав всьо".

Марія Божик каже, якщо люди написали заяву в січні, то гроші отримають в лютому. Якщо заява написана після 27-го січня або в лютому – пільги готівкою нарахують у березні.

Марія Божик повідомила - в Тернополі є близько 8 тисяч пільговиків.

За словами начальника обласного управління соцполітики Вадима Боярського, на Тернопільщині отримують пільги готівкою 3 074 домогосподарства.

Це – ті люди, які подали заяву з жовтня 2019 року по січень цього року. Загалом в області пільги мають більше 43 тисяч домогосподарств. Сума виплат пільг готівкою за січень на Тернопільщині - 34 мільйони гривень.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди