В Україні почала діяти нова Програма медичних гарантій. Що мають знати миколаївці

В Україні почала діяти нова Програма медичних гарантій. Що мають знати миколаївці

В Україні почала діяти нова Програма медичних гарантій. Що мають знати миколаївці Ілюстративне фото – Unsplash

З 1 квітня в Україні почала діяти нова Програма медичних гарантій. Станом на 3 квітня, закінчується процес укладення договорів. Сформовано 36 пакетів. Про це в ефірі Українського радіо Миколаїв розповіла експертка управління охорони здоров`я Миколаївської облдержадміністрації за напрямом сімейна медицина Ольга Присяжнюк.

У Миколаївській області кожен медичний заклад подав заявки на отримання всіх 36-ти пакетів.

Серед нововведень – відокремлення ведення вагітності. Раніше ведення вагітності було включено у вторинну амбулаторну допомогу – 9-й пакет. Зараз окремий. Для його отримання має бути спеціалізоване відділення, приміщення, лікарі, окреме фінансування тощо. Пакет відокремлений для покращеної допомоги цій групі населення.

У 2021 році відокремлено пакет лікування пацієнтів з туберкульозом на первинному рівні. Цей пакет можуть заключати тільки центри первинної медико-санітарної допомоги. Лікування на рівні міських центрів залишилося, де знаходяться лікарі-фтизіатри.

Також відокремлено пакет стоматологічної допомоги, оскільки галузь має свої специфікції та відмінності. У 2020 році стоматологічна допомога входила до амбулаторно-поліклінічної допомоги – пакет вторинної, третинної спеціалізованої допомоги. Наразі це окремий пакет з чітко розрахованим кошторисом, щоб забезпечити безоплатне надання медичної допомоги.

Залишився перелік спеціальностей, до яких можна звернутися, не маючи електронного направлення: лікар-стоматолог, педіатр, акушер-гініколог, фтизіатр, психіатр. Пацієнти без декларацій з сімейними лікарями будуть змушені платити за надані послуги.

Станом на 3 квітня, певні лікарні в Миколаєві і області подали пропозицію на укладення договорів на пакет №9 – вторинна амбулаторна медична допомога. Перелік послуг на 2021 рік у цьому пакеті розширений: біохімічні, клінічні аналізи, певні види обстеження. Для отримання цих послуг у пацієнта має бути направлення від сімейного або лікуючого лікаря.

Читайте також: "На Миколаївщині лікарні для хворих на COVID-19 завантажені на 76,3 відсотків"

У разі звільнення лікаря, з яким укладена декларація, заклад має проінформувати про це пацієнта та запропонувати укласти декларацію з іншим лікарем.

Коронавірус врахований в пакеті медичних послуг на 2021 рік в переліку послуг на первинну медичну допомогу: обстеження на ПЛР, швидкими тестами. Це входить в гарантований пакет послуг без прив’язки до наявності декларації.

Вакцинація також виділена в окремий пакет. Вакцинуватися можна без декларації з лікарем згідно з попереднім списком очікування.

Розробляється окремий пакет постковідної реабілітації. Збираються пропозиції, розробляються заходи. Зазвичай, протягом першого кварталу після хвороби, люди потребують фізичної і психологічної реабілітації.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди