Картину Пікассо за $20 млн хочуть перетворити на NFT

Картину Пікассо за $20 млн хочуть перетворити на NFT

Картину Пікассо за $20 млн хочуть перетворити на NFT

Китайський інвестор і гендиректор блокчейн-платформи TRON Джастін Сан придбав на аукціоні Christie's, де були виставлені твори мистецтва XX століття, картину Пабло Пікассо 1932 року "Оголена, що лежить в кольє" (Femme nue couchée au collier) за $20 млн – і планує перетворити її в невзаємозамінний NFT. Про це повідомляє видання Artnet.

Сан планує перетворити на токен роботу Пікассо і зробити її частиною свого фонду JUST NFT. Що буде з самою картиною Пікассо після її токенізаціі, Сан не уточнив.

Про створення фонду JUST NFT Сан оголосив 29 березня. За його словами, фонд буде купувати тільки найкращі твори – вартістю від $1 млн. Фонд створений для "переміщення" творів мистецтва світового класу в блокчейн. Після додавання придбаних творів мистецтва в JUST NFT, його оцінна вартість досягне в $30 млн.

"Цей аукціон став важливим етапом для фонду JUST NFT і його залучення до глобального ринку образотворчого мистецтва. Я вірю, що в майбутньому каталог платформи поповниться ще більшою кількістю творів світового рівня від видатних художників", - написав Сан у себе в Twitter.

Сан також планує перетворити на NFT роботу Енді Воргола "Три автопортрети" (Three Self Portraits), яку придбав за $2 млн. Це одна з останніх картин художника, написана незадовго до його смерті.

Що відомо

  • Архітектор Кріс Прехт відмовився від продажу цифрових артоб'єктів у форматі NFT через те, що майнінг токенів занадто шкодить навколишньому середовищу.
  • Найдорожчу у світі картину "Спасителя світу" Леонардо да Вінчі перетворили на NF-токен. Його хочуть продати за 450 мільйонів доларів.

Читайте також

Ринок цифрового мистецтва: як він працює і чи зможуть на ньому розбагатіти українські художники

Мистецтво, створене для Інтернету та з Інтернету: що ми знаємо про нет-арт

Як Deep Nostalgia оживляє фото, а технологія Deep Fake впливає на мистецтво

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше