Пандемія призведе до зростання нерівності та протестів – МВФ

Пандемія призведе до зростання нерівності та протестів – МВФ

Пандемія призведе до зростання нерівності та протестів – МВФ
AP

Міжнародний валютний фонд вважає, що нерівність, обумовлена пандемією COVID-19, призведе до поляризації суспільства, зниження довіри до суспільства та протестів.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на звіт МВФ, оприлюднений 1 квітня.

"Ці фактори ускладнюють вироблення розумної економічної політики і створюють ризики для макроекономічної стабільності та функціонування суспільства. Урядам необхідно надати кожному шанс", – йдеться у його тексті.

У МВФ зазначили, що протягом трьох останніх років світі зросла нерівність доходів, особливо у розвинених країнах та великих країнах з ринковою економікою. Відповідно до звіту, минулого року дев'яносто п'ять мільйонів людей опинилися за межею бідності

Також в організації вважають, що пандемія послаблює державні фінанси, і багатьом країнам необхідно буде знайти додаткові джерела доходів та витрачати гроші більш ефективно.

Відтак МВФ рекомендував політикам розглянути заходи, спрямовані на усунення зростаючої нерівності, включно із реформою податкової політики та зміцненням мережі соціального захисту, таких як охорона здоров'я та освіта.

При цьому у фонді підкреслили, що такі реформи не будуть дешевими та сумарно коштуватимуть 121 країні з ринковою економікою 3 трильйони доларів.

Що відомо

  • У США активісти вимагають скасувати орендну плату за нерухомість на період пандемії, оскільки багато американців, які втратили прибуток, ризикують опинитися на вулиці.
  • У Києві підприємці протестували проти касових апаратів та локдауну.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок