"Йде приріст": скільки викликів отримує швидка на Харківщині в умовах поширення COVID

"Йде приріст": скільки викликів отримує швидка на Харківщині в умовах поширення COVID

"Йде приріст": скільки викликів отримує швидка на Харківщині в умовах поширення COVID
Суспільне Харків

У березні й перші дні квітня на Харківщині побільшало викликів швидкої до пацієнтів з підозрою або COVID-19.

Про це Суспільному 2 квітня розповів директор Центру екстреної допомоги Віктор Забашта.

На питання, скільки таких викликів надходить до швидкої останнім часом, Забашта відповів: "Було 50, стало 350. Після локдауну було 50".

"Йде приріст. Це ж не одразу від 50 стрибнуло до 350. Звичайно, було 100, 120, 200, 250, 300. І так ми дійшли. І я ще раз скажу: боюсь, що це не кінцева кількість", — говорить Забашта.

"Дійсно, кількість хворих зростає, звернень зростає. Тож, будь ласка, звертайтесь до всіх пересічних громадян, щоб вони дотримувались правил власної безпеки і розуміли, що це жахливе захворювання, важке, з безліччю ускладнень, яке загрожує життю", — сказав Забашта.

За його словами, хворих до опорних медзакладів направляють щодня.

"Ми доправляємо до лікарень щодня хворих, тож сказати, що ми залишаємо всіх вдома, мабуть, не зовсім коректно. Тих, хто потребує нагляду і лікарні, так, частина, звичайно залишається вдома, тому що всіх хворих за протоколом абсолютно не потрібно везти всіх до лікарень", — відповів Забашта.

"Тричі на день лікарні звітують про кількість вільних ліжок і в залежності від цього ми доправляємо хворих саме до тих лікарень, саме в тій кількості, в якій вони зможуть прийняти", — пояснив він.

"З приводу того, яку кількість дають, всі дають дуже різноманітні дані, тому що це стосується і чоловічих ліжок, і жіночих, і з киснем, і без кисню, і реанімаційних. Там дуже складна логістична таблиця", — сказав директор Центру.

На питання, чи є проблеми з логістикою, коли хворих з Харкова везуть в область, Забашта відповів: "Абсолютно ніяких. Не забувайте, що ми вже дев'ятий рік працюємо в районах області. Для нас це абсолютно не важливо, місто це чи область. Так само для будь-якої із бригад, які працюють і так само для лікарень, які в межах області".

Він каже, що диспетчерські центру розраховані на більшу кількість викликів ніж зараз і відзначив, що звернень з питань, не пов'язаних з СOVID, поменшало.

"Таке враження, ніби тепер ні в кого не болить живіт, серце, голова і ніхто не ламає ніг та рук, всі тільки з COVID звертаються. Певне заміщення викликів іде. З іншого боку я все одно хочу відзначити, наші співробітники — герої", — сказав Забашта.

Читайте також

Рекорди та ревізія: що відбувається з COVID на Харківщині

На початок