На Харківщині зайняті 94% ліжок, що використовуються. "Червона" зона не загрожує — ОДА

На Харківщині зайняті 94% ліжок, що використовуються. "Червона" зона не загрожує — ОДА

На Харківщині зайняті 94% ліжок, що використовуються. "Червона" зона не загрожує — ОДА
Суспільне Харків

З 3267 COVID-ліжок, які реально використовуються на Харківщині, станом на 2 квітня заповнені 3080. Це 94%. Загрози "червоної" зони немає, запевняють у Харківській ОДА.

Різницю між ліжками, які загалом відвели під COVID-хворих, та тими, які реально використовуються, на брифінгу 2 квітня прокоментував заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайло Черняк.

"Визначені ліжка на території всієї області, по всіх закладах — обласних, районних, ОТГ, міських, двох відомчих — 4959 ліжок, які визначені під COVID як потенційні, як госпітальна база. Невідповідність, завдяки моніторинговій місії, яка відбулася, це 12 ліжок у міській лікарні та 700 ліжок, які в рамках цих 4959 під "Укрзалізницю", вони не використовуються сьогодні під COVID, а використовуються 230 у двох лікарнях", — сказав Черняк.

Крім того, 4959 ліжок включають ліжка у резервних закладах — такі як обласний госпіталь ветеранів, які також не використовуються.

"З цієї бази заявленої використовується на сьогодні 3267. По всій госпітальній базі. З тих, які використовуються, є реанімаційні ліжка, є ліжка, які забезпечені поточним киснем, і ця цифра — 1127, третина з тих, що використовуються. Всі інші ліжка забезпечені киснем через концентратори", — сказав він.

Усі ліжка Харківщини — кисневі, говорить Черняк: забезпечені або концентраторами, або централізованим киснем. За даними МОЗ, станом на 2 квітня зайняті 48% кисневих ліжок.

При цьому на ранок 2 квітня зайняті 3080 з 3267 ліжок, що фактично використовуються, сказав Черняк. Це 94%.

Попри таку статистику "загрози "червоної" зони немає", говорить заступник голови ХОДА про ситуацію з COVID

"У нас є перевищення по показникам епідпорогу, лабцентр дає цю інформацію, ви знаєте. У нас є певне перевищення по госпіталізації пацієнтів, які потрапляють до лікарень. Тому коефіцієнт виявлення випадків, враховуючи, що тестування зростає, ми бачимо в динаміці показники. На сьогоднішній день не дотягує навіть до порогової цифри, тому у нас загрози введення "червоної" зони немає", — сказав Черняк.

Що відомо

  • Вперше з початку пандемії на Харківщині на 2 квітня зареєстрували 1494 випадки інфікування коронавірусом за добу та 24 смерті внаслідок COVID — це рекордна кількість для регіону.
  • За останній час шість громад Харківської області стали "червоними". Обмеження запровадили Борова, Богодухів, Вовчанськ, Люботин, Шевченкове та Лозова.
На початок