На Філіппінах після понад двохсот землетрусів прокинувся вулкан

На Філіппінах після понад двохсот землетрусів прокинувся вулкан

На Філіппінах після понад двохсот землетрусів прокинувся вулкан
Associated Press

Сейсмологи лише за одну добу зафіксували 269 підземних поштовхів на Філіппінах поблизу активного вулкана Тааль. Він розташований на острові Лусон за 60 км на південь від столиці Маніли.

Як повідомили у Філіппінському інституту вулканології та сейсмології, зокрема зафіксували 219 поштовхів, тривалістю до тридцяти хвилин, 49 низькочастотних вулканічних землетрусів та один вулканічний землетрус.

Taal Volcano
Вулкан Таал. Вікіпедія

За словами сейсмологів, така кількість поштовхів вказує на магматичну активність на невеликій глибині під вулканом, тому на острові діє друге попередження. Воно означає, що вулканічний землетрус або викид вулканічного газу можуть раптово статися і зруйнувати околиці острова вулкана Тааль. Місцевим жителям рекомендують не відвідувати острів, пілотам змінити маршрут та уникати повітряного простору над вулканом, а місцевим рибалкам покинути територію навколо острова.

Попередні виверження

Тааль — один з найактивніших вулканів в Південно-Східній Азії. Щороку туди приїжджають тисячі туристів, щоб побачити кратер та озеру.

30 січня 1911 року сталося найсильніше у XX столітті виверження Таалу. Тоді загинули 1335 осіб, а всього за 10 хвилин загинуло все живе на відстані до 10 км. Хмару попелу бачили з відстані 400 км. Виверження в 1974 році тривало кілька місяців.

13 січня 2020 року вулкан також прокинувся і місцева влада оголосила евакуацію мешканців розташованих поблизу населених пунктів. Тоді внаслідок виверження вулиці населених пунктів, розташованих поблизу вулкана, вкрилися товстим шаром попелу. Місцевим жителям рекомендовано виходити на вулицю в медичних масках.

Taal Volcano
Наслідки виверження вулкану, 2020 рік. Associated Press

Тааль вважається "складним вулканом" — це означає, що у вулкана не один канал або кратер: крім основного на схилах вулкана є ще кілька кратерів (каналів виверження), місце розташування яких з плином часу змінюється.

Taal Volcano
Виверження вулкану, 2020 рік. Associated Press

Сейсмологи називають Тааль "вулканом у вулкані" і говорять про те, що він дуже небезпечний. За останні 500 років він вивергався понад 30 разів.

Що відомо

  • На Сицилії влада тимчасово заблокувала повітряний простір над територією вулкану Етна через його виверження. Стовп диму та попелу над кратером досяг висоти у майже дев'ять кілометрів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок