З 1 квітня: підвищили пенсійний вік жінкам, вагітні зможуть обирати пологовий, почали призов

З 1 квітня: підвищили пенсійний вік жінкам, вагітні зможуть обирати пологовий, почали призов

З 1 квітня: підвищили пенсійний вік жінкам, вагітні зможуть обирати пологовий, почали призов

Коли на пенсію?

З 1 квітня підвищується пенсійний вік для жінок. Це останнє підвищення віку в рамках змін, ухвалених ще у 2011 році, розповіла Суспільному заступниця начальника управління пенсійного фонду Кіровоградської області Олена Романченко.

Пенсійна реформа 2011 року підвищувала пенсійний вік жінок кожного року на пів року, – від 55 років до 60, щоб зрівняти із чоловічим.

Ті, хто народилися у період з 1 жовтня 1960 року до 31 березня 1961 року, ще могли виходити на пенсію у 59,5 років. Ті, хто народилися з 1 квітня 1961 і пізніше, вже йтимуть на пенсію у 60.

Так пенсійний вік для чоловіків і жінок в Україні зрівнявся і становить 60 років.

Для отримання пенсії за віком страховий стаж має бути не менше 28 років. Якщо він менший, то пенсії за віком треба чекати до 63 років.

У 2017 році пенсійна реформа продовжилася, відповідно до неї на призначення пенсії став впливати не лише вік, але й страховий стаж – час, коли сплачувалися внески на обов'язкове державне пенсійне страхування.

У 2021 році мінімальний страховий стаж становить 28 років, але він збільшуватиметься щороку – до 35 років у 2028.

"Укрпошта" підняла тариф на доставку пенсій

З 1 квітня: підвищили пенсійний вік, жінка зможе вибирати пологовий, почали весняний призов

З 1 квітня тариф на доставку "Укрпоштою" пенсії зріс. Його встановив кабмін. Він зросте до 2,65% від суми виплати в селах (раніше становив 2,3%) і до 1,3% у містах (був 1,15%).

Керівник міністерства Владислав Криклій говорить, що нинішні тарифи не покривають витрати компанії, необхідні для надання цих послуг. "Це дозволить "Укрпошті" забезпечити своєчасну доставку пенсій, а також зберегти робочі місця для 10 тисяч листонош", — сказав міністр про підвищення тарифів.

Вагітні можуть обирати лікаря та пологовий

З 1 квітня: підвищили пенсійний вік, жінка зможе вибирати пологовий, почали весняний призов

З 1 квітня жінки можуть обирати, у кого та де спостерігати неускладнену вагітність: у сімейного лікаря чи у гінеколога в жіночій консультації. Крім того, породіллі зможуть обирати пологовий будинок, в якому народжувати. Місце проживання чи прописки не має значення.

Для цього виокремили окремий пакет медичних послуг “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”. До нього входять такі безоплатні послуги: спостереження вагітності, обстеження та консультації, лабораторні та інші дослідження, зокрема, УЗД, лікування в амбулаторних умовах та в умовах денного стаціонару.

Весняний призов

З 1 квітня: підвищили пенсійний вік, жінка зможе вибирати пологовий, почали весняний призовУНІАН

1 квітня розпочався весняний призов на строкову військову службу.

З Кіровоградщини планують призвати на військову службу 555 юнаків. Про це Суспільному розповів тимчасово виконуючий обов’язки заступника військового комісара обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Андрій Лисенко.

До лав збройних сил залучать 207 людей, до Національної гвардії – 190 людей, до Державної прикордонної служби – 120 людей, до Державної спеціалізованої служби транспорту – 28 людей, до резерву генерального штабу – 10 людей.

Першу відправку юнаків з області планують 5 квітня. Призов триває до 30 червня.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди