Скриня 19 століття та старовинний трактор у фільмі "Дивовижні музеї та де їх шукати"

Скриня 19 століття та старовинний трактор у фільмі "Дивовижні музеї та де їх шукати"

Скриня 19 століття та старовинний трактор у фільмі "Дивовижні музеї та де їх шукати"

У суботу, 3 квітня, о 20:05 суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже прем'єру третього документального фільму із циклу власного виробництва "Дивовижні музеї та де їх шукати". Глядачі побачать незвичайних героїв, які створили музеї на сході України — у селах Артюхівка Харківської області та Олександро-Калинове Донецької області.

На Харківщині авторки фільму Анна Єресько та Олена Зашко познайомлять глядачів з директором Музею етнографії Слобожанщини, що в селі Артюхівка, Максимом Булахом. 10 років тому він купив собі металодетектор, аби шукати коштовні речі у навколишніх лісах і полях, а згодом це переросло у музей. Відтоді зібрано сотні різних експонатів, серед яких скриня Louis Vuitton кінця XIX століття.

"Цей фільм — не стільки про незвичайні музеї. Він більше про незвичайних людей, які їх заснували. Для обох це хобі й спосіб життя — збирати артефакти своєї місцевості, зберігати їх та показувати іншим. Ба більше, ми розкажемо про село на Донеччині, яке руйнує всі стереотипи про Донбас. Тут говорять класним українським суржиком та співають українські пісні. Але, безперечно, окрім столітніх експонатів, моєю фавориткою фільму стала ослиця Данка із села Олександро-Калинове", — говорить відеографка фільму Олена Зашко.

Другий музей розташований за сорок кілометрів від лінії фронту, у селі Олександро-Калинове на Донеччині. Музей історії села "Довкілля" розпочався з місцевого трактора. Саме він змінив життя його засновника Андрія Тарамана та всього села загалом. 

Дивіться документальний фільм "Дивовижні музеї та де їх шукати" 3 квітня о 20:05 на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА, онлайн на сайті, а також у мобільному застосунку suspilne.tv для iOS та Android.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше